zamosc.tv

Członkowie zorganizowanej grupy przemytników staną przed sądem

dodano: 21.02.2024

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej odpowiedzą za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za przemyt wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości 1 245 830 zł. Do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Śledztwo prowadzili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Prokuratura Regionalna w Lublinie nadzorowała śledztwo prowadzone przeciwko siedmiu obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej w wieku 27 - 46 lat, działających od 3 kwietnia 2020 r. do 19 października 2021 r., w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej, na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymane osoby są podejrzane o przemyt z Białorusi do Polski wyrobów tytoniowych oraz przechowywanie ich i dalszą dystrybucję. Członkowie grupy przestępczej wykorzystywali do tego celu m.in. przejeżdżające przez granicę zestawy ciężarowe, gdzie obok legalnego towaru przewożona była kontrabanda. Szacuje się, iż podejrzani mogli wprowadzić w ten sposób na obszar UE nielegalne wyroby tytoniowe o łącznej wartości 1 245 830 zł.  
Prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie oskarżył jednego z mężczyzn o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast kolejnych sześciu mężczyzn o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym zarzuca się  popełnianie przestępstw skarbowych polegających na uchylaniu się od opodatkowania poprzez sprowadzenie z Republiki Białoruś na obszar Unii Europejskiej, nabywanie, przechowywanie, przewożenie, pomoc w zbyciu i ukrywaniu pochodzących z przemytu celnego wyrobów tytoniowych nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz