zamosc.tv

Zatrzymani z narkotykami usłyszeli zarzuty

dodano: 22.02.2024

Dzielnicowi z Zamościa zatrzymali dwójkę 19-latków. Para posiadała przy sobie narkotyki w ilości mogącej posłużyć do wytworzenia ponad 80 porcji dilerskich. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek dzielnicowi kontrolujący teren miasta zwrócili uwagę na grupę osób stojących w rejonie jednej z zamojskich szkół. Podejrzewali, że mogą posiadać przy sobie zabronione substancje, a ich przypuszczenia okazały się słuszne. 19-letni mieszkaniec Zamościa miał w kurtce woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Jego charakterystyczny wygląd i zapach nie pozostawiał złudzeń, że jest to marihuana, a późniejsze badanie tylko potwierdziło ten fakt. Policjanci dokładnie sprawdzili też odzież mężczyzny i rzeczy, które posiadał przy sobie. Ujawnili wówczas w kieszeni jego spodni oraz skarpecie kolejne zawiniątka z narkotykami, a w plecaku „młynek” z podobnym suszem. Towarzysząca 19-latkowi koleżanka trzymała zaś marihuanę w torebce. Znajdował się w niej pojemnik, a w nim zawiniątka z marihuaną. Pozostałe osoby nie posiadały zabronionych substancji i po wylegitymowaniu przez mundurowych zostały zwolnione.
19-latek i jego rówieśniczka zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Łączna ilość zabezpieczonych przy nich narkotyków mogła posłużyć do wytworzenia ponad 80 porcji dilerskich.
Wczoraj oboje zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. 19-latkowi przedstawiony został dodatkowo zarzut dotyczący ujawnionego przy nim „młynka” do mielenia suszu. Wynika to z faktu, że ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii penalizuje również takie zachowanie, które polega między innymi na posiadaniu przyrządu służącego do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających bądź substancji psychotropowych.
 
aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz