Zimowy Biwak Szkoleniowy
dodano: 28.01.2011Dla harcerzy z zamojskiego hufca ZHP czas zimowego wypoczynku był jednocześnie okresem wytężonej pracy nad rozwojem osobistym i umiejętnościami harcerskich oraz sposobnością do poznania nowych ciekawych miejsc. Wszystko to dzięki uczestnictwu w zimowym biwaku zorganizowanym w jednym z najbardziej urokliwych zakątków naszego regionu, oddalonym o ok. 20 km. od Zamościa Skierbieszowie.
Na biwak wybrali się 13 ZDSH „Ignis” z drużynową pwd. Weroniką Lal, 10 ZDH” Nietykalni” z pwd. Natalią Bosiak, 69 Grunwaldzka DHiSH „Pyszczydła” z pwd. Moniką Jakubiak i wspaniałą komendantkę biwaku – hm. Sławą Bilską, 141 GZ „Słoneczne Promyki” z phm. Martą Geneją, 6 DH „Szare Szeregi” i 39 DH z SP nr 3 z Ewą Selach, 4 DH „Morusy” z pwd. Ewą Mazur, 7 DH im. K. Namysłowskiego z pwd. Marzeną Rusztyn i Jolantą Kornas, oraz druhowie phm. Maciej Moryń i kapelan zamojskiego hufca ks. Jacek Kania. Frekwencja dopisała, w biwaku udział wzięło ponad 80 zuchów, harcerek i harcerzy.
Dokładne opisanie programu wydaje się niemożliwe, gdyż wydarzyło się naprawdę wiele. Z ciekawszych rzeczy, należy wspomnieć o 16 km. pieszym rajdzie do Pańskiej Doliny i harcerskim ognisku. Codziennie harcerki i harcerze mieli okazję do samodecydowania o działaniach dnia następnego. Do wyboru było wiele zajęć min. gipsowanie, nauka śpiewu i gry na gitarze, papierowa wiklina, filcowanie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do tego obowiązkowe zajęcia z musztry i samarytanki. Wieczorami był czas na relaks i świetną zabawę - pierwszego dnia udano się na Dziki Zachód (inwencja twórcza jeśli chodzi o stroje przerosła wszelkie oczekiwania !), drugi dzień spędzono w świecie cyrku (akrobaci, tresura zwierząt, żonglerka, sztuczki z kartami i dzikimi wężami - oj, działo się!), trzeciego dnia bawiono się przy karaoke. Odbyło się również dla „nowych” przyrzeczenia harcerskie i przyjęte zostało zobowiązanie instruktorskie.
Gospodarzami zimowego wypoczynku była DH „Skierbieszowiacy” i GZ „Polne Kwiaty” z pwd. Małgorzatą Sitarz i Agnieszką Górą ze Skierbieszowa. Życzliwością i wsparciem przy organizacji wypoczynku wykazała się też dyrekcja SP i Gimnazjum w Skierbieszowie – za co serdeczne dzięki.
Komenda Hufca ZHP
Aktualności
więcej-
Oszustwo na domek w Zakopanem
- Jechał ciągnikiem bez świateł i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie
- Czołówka w Korytkowie Dużym
- Rekrutacja do 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego
- II kwartał 2026 roku – mniej przypadków niezgłoszonej na granicy gotówki
- „Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
- Wakacyjne pokazy musztry
- Obywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (508)
- Pięć osób w szpitalu (7)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Potrącenie seniorki na pasach (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Policyjny pościg za nastolatkami bez uprawnień na crossach na DW-846
dodano: 13.07.2026Dwaj nastolatkowie w wieku 12 i 14-lat jadący crossami po drodze wojewódzkiej numer 846 zostali zatrzymani po policyjnym pościgu. Jak się okazało oba pojazdy były niezarejestrowane, nie posiadają ubezpieczenia OC, a nastolatkowie nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Apelujemy o rozsądek zarówno do młodzieży jak i ich opiekunów.
Zobacz materiałBezpieczeństwo na hulajnodze elektrycznej – apelujemy o rozsądek
dodano: 08.07.2026Nietrzeźwi kierujący, osoby poniżej 16. roku życia bez kasku ochronnego czy przewożenie hulajnogą pasażerów – to wykroczenia poruszających się ulicami Zamościa kierowców hulajnóg elektrycznych. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i przypominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych.
Zobacz materiałKsiążnica Zamojska zaprasza na Letnią Czytelnię Książki i Prasy
dodano: 01.07.2026Już od 3 lipca do 30 sierpnia mieszkańcy i turyści będą mogli ponownie odwiedzać Letnią Czytelnię Książki i Prasy. Namiot z używanymi książkami oraz wydawnictwami będzie dostępny na Rynku Solnym od piątku do niedzieli w godzinach 10:00–17:00.
Zobacz materiałPasażerowie, otwierajcie sami drzwi. MZK Zamość promuje tzw. ciepły guzik
dodano: 15.07.2026Czerwony przy wejściu, a niebieski z napisem STOP przy wyjściu – takie przyciski były i są nadal we wszystkich autobusach MZK Zamość. Jednak pasażerowie rzadko z nich dotychczas korzystali. Miejska spółka postanowiła to zmienić i zaczyna promować używanie tzw. ciepłych guzików. Będą z tego korzyści.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)