zamosc.tv

Toyota poszukiwana w Holandii została odzyskana przez Straż Graniczną w Zosinie

dodano: 15.04.2024

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali podczas kontroli granicznej samochód osobowy marki Toyota CHR o wartości 120 tys. zł.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze NOSG przerwali podróż 48-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna próbował wywieźć na lawecie z Polski na Ukrainę, samochód osobowy marki Toyota CHR (rok prod. 2021).

 

Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili w pojeździe ślady ingerencji w pole numeryczne VIN.  Na tym jednak nie koniec, okazało się bowiem, iż przedstawiany do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu nosi znamiona fałszerstwa, zaś samo auto jest poszukiwane w Holandii. Wartość zabezpieczonego pojazdu oszacowano wstępnie na kwotę 120 tys. zł. Kierujący pojazdem został zatrzymany, zaś w samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności prowadzą już funkcjonariusze Policji z Hrubieszowa.

 

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali 30 pojazdów o łącznej wartości ponad 3,5 mln zł. 

 

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz