zamosc.tv

Srebro dla "Zamojszczyzny"!

dodano: 15.04.2024

13 kwietnia 2024 r. odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich PS CIOFF® WIELISZEW 2024 - jedno z najważniejszych wydarzeń tanecznych roku, na które przybyło w do Wieliszewa 131 najlepszych par reprezentujących 28 ośrodków tanecznych z całego kraju.

I choć wydarzenie przeszło już do historii, to Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" zapisał się w nim dwoma srebrnymi medalami!!!

Tytuły WICEMISTRZÓW POLSKI 2024 wytańczyli:

- Julia Klimkiewicz i Rafał Hildebrand - miejsce 2 w kategorii IV,

- Zofia Iwańczak i Bartosz Klimkiewicz - miejsce 2 w kategorii II

 

Do ścisłego finału 6 najlepszych par w kategorii III weszli Katarzyna Kardasz oraz Albert Chilewicz, którzy zaliczając dwie niełatwe dogrywki zajęli miejsce 6.

Kolejne nasze pary Alicja Jabłońska i Paweł Mielnicki (kat.II) oraz Agata Paterska i Albert Sowa (kat. IV) zakończyły rywalizację w rundach ćwierćfinałowych plasując się na miejscach tuż za ścisłą, półfinałową dwunastką.

Było pięknie i dużo emocji, również z powodu udanych występów najmłodszych naszych reprezentantów - Aleksandry Gil i Błażeja Żabińskiego oraz Zuzanny Bielak i Kacpra Perzyńskiego - debiutujących na mistrzostwach w najliczniejszej kat.II.

Brawa i gratulacje dla wszystkich par!

Jesteśmy z Was bardzo dumni! 

 

ZDK Zamość

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz