zamosc.tv

Skradziona we Francji odzyskana w Korczowej

dodano: 16.04.2024

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej odzyskali ładowarkę poszukiwaną od dwóch miesięcy przez francuskie służby. Szacunkowa wartość maszyny budowlanej to 350 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia na przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj do kontroli zgłosił się 53-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec wyjeżdżał z Polski samochodem ciężarowym. W naczepie kontrolowanego pojazdu znajdowała się ładowarka teleskopowa marki Manitou (rok prod. 2023). W trakcie kontroli legalności pochodzenia maszyny mundurowi  z SG ustalili, że jej dane znajdują się w międzynarodowych bazach poszukiwawczych - Interpol oraz SIS. Jak się okazało, skradziona ładowarka była w zainteresowaniu  francuskich służb od dwóch miesięcy.

Maszynę budowlaną o szacunkowej wartości 350 tys. zł zatrzymano i razem z kierowcą przekazano policjantom.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali samodzielnie oraz przy współpracy z innymi służbami blisko 40 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 4 mln złotych. 

 

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz