zamosc.tv

Zaproszenie na wernisaż i wystawę prac Agaty Woźniak-Niemkiewicz

dodano: 20.05.2024

Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu, Anna Cichosz, oraz Agata Woźniak-Niemkiewicz mają zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkową wystawę zatytułowaną „POWSTRZYMAĆ PRZEMIJANIE”, prezentującą malarstwo, rysunek oraz prace konserwatorskie.Wernisaż odbędzie się 25 maja 2024 r. o godzinie 16:00 w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego, przy ul. Waleriana Łukasińskiego 2B w Zamościu.

Agata Woźniak-Niemkiewicz, urodzona w Jarosławiu, ukończyła studia na kierunku konserwacja malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zdobywając dyplom w 1989 roku. Przez 17 lat pracowała w Muzeum „Kamienica Orsettich” w Jarosławiu, gdzie zajmowała się konserwacją dzieł sztuki oraz projektowaniem wydawnictw.

Twórczość Pani Agaty harmonijnie łączy się z jej działalnością konserwatorską, malarstwem olejnym oraz unikalną techniką rysunku kwiatów, wyrażającą tematykę wanitatywną oraz refleksję nad przemijaniem. W swoich obrazach artystka korzysta
z techniki olejno-żywicznej na płótnie, a także gwaszu i pasteli. Jej rysunki, wykonane
w technice mieszanej, charakteryzują się pięknymi, osobistymi motywami kwiatowymi, które w subtelny sposób poruszają temat upływu czasu. Konserwacja malarstwa stanowi dla niej możliwość zgłębiania tajników cudzych dzieł, operowania różnorodnymi technikami oraz obserwowania zmian, jakie zachodzą w sztuce na przestrzeni lat. 

 

Kinga Kołodziejczyk

Zastępca Dyrektora

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz