zamosc.tv

15. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

dodano: 24.05.2024

Przegląd Nowego Kina Francuskiego powraca! To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najlepszymi i najnowszymi filmami znad Sekwany. Na przegląd zaprasza CKF „Stylowy” w dniach 5-12 czerwca 2024 r. W programie nie zabraknie filmów docenionych przez francuską Akademię Filmową oraz animacji dla najmłodszych kinomanów.

Jedną z najciekawszych propozycji jest wielki przebój francuskich kin, „Królestwo zwierząt” Thomasa Cailleya, którego bohaterowie (w jednej z głównych ról Romain Duris!) muszą zmierzyć się z epidemią mutacji genetycznych zmieniających ludzi w zwierzęta. Film zgromadził we Francji ponad milion widzów i otrzymał aż pięć Cezarów, w tym za najlepsze kostiumy, muzykę i efekty specjalne.

Po raz pierwszy widzowie Przeglądu obejrzą dwa filmy animowane. „Mars Express. Świat, który nadejdzie” to dystopijna opowieść o detektywce i androidzie prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia studentki uwikłanej w niebezpieczną aferę. Z kolei „Wielka przygoda Niny” zabierze najmłodszych widzów w pełne emocji poszukiwania skarbu w towarzystwie pewnego rezolutnego jeża.

Program:

5.06.2024 | 18.30 Królestwo zwierząt

6.06.2024 | 18:30 Tylko my dwoje

7.06.2024 | 18:30 Ostatnie lato

8.06.2024 | 12:00 Wielka przygoda Niny (seans w Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8, II piętro, sala kinowa „Od A do Z”)

9.06.2024 | 15:00 Mars Express. Świat, który nadejdzie

10.06.2024 | 18:30 Do usług Szanownej Pani

11.06.2024 | 13:00 Natura miłości (seans w Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8, II piętro, sala kinowa „Od A do Z”)

12.06.2024 | 18:30 Amstaff

Bilet na jeden film: 19 zł | dostępne w kasach kina oraz online: www.stylowy.net

KRÓLESTWO ZWIERZĄT reż. Thomas Cailley, 128 min / Francja, Belgia 2023

W niedalekiej przyszłości przez ludzką populację przetacza się epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Za ich sprawą niektórzy jej przedstawiciele zaczynają coraz bardziej upodabniać się swoim wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy uznawane są jednak za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach. Jedną z osób dotkniętych taką mutacją jest Lena - żona François (Romain Duris). Na wieść o wypadku konwoju w dzikiej części lasu i ucieczce transportowanych w nim hybryd, mężczyzna wspólnie ze swoim 16-letnim synem Emilem wyrusza na desperackie poszukiwanie swojej partnerki. Będzie to wyzwanie zarówno dla ojcowskiej relacji François ze swoim dzieckiem, jak również dla całej trójki jako rodziny. Czeka ich prawdziwe emocjonalne trzęsienie ziemi, które wystawi wszystkich na próbę.

TYLKO MY DWOJE reż. Valérie Donzelli, 105 min / Francja 2023

Kiedy Blanche poznaje Grega, wydaje jej się, że trafiła na idealnego mężczyznę. Kolejne dni i wspólnie spędzone chwile potwierdzają pierwsze dobre wrażenie. Bohaterka oczarowana jest przystojnym mężczyzną do tego stopnia, że gotowa jest dla niego zmienić swoje życie. Wkrótce, w związku ze zobowiązaniami zawodowymi Grega, para przenosi się do Lotaryngii, a niedługo później na świat przychodzi ich pierwsze dziecko. Sielanka zostaje jednak zakłócona z chwilą, gdy Blanche odkrywa, że Greg okłamał ją, ukrywając prawdziwe powody przeprowadzki. Mimo że przyjmuje przeprosiny i wytłumaczenie partnera, wątpliwości pozostają. Będę się one nasilały, zwłaszcza że mężczyzna stara się coraz bardziej kontrolować Blanche.

OSTATNIE LATO reż. Catherine Breillat, 104 min, Francja 2023

Anne prowadzi stateczne, ustabilizowane życie. Odnosi sukcesy na polu zawodowym jako ceniona, błyskotliwa prawniczka. Niezbędny spokój odnajduje w paryskim domu, gdzie czeka na nią wierny mąż Pierre oraz dwie córki. Niespodziewane pojawienie się siedemnastoletniego Theo, syna Pierre’a z poprzedniego małżeństwa burzy tę równowagę i budzi w Anne uczucia, o jakie sama nie mogłaby się podejrzewać.

WIELKA PRZYGODA NINY reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli, 77 min / Francja 2023

Rodzice Niny i Mehdima nie są entuzjastycznie nastawieni do pomysłów swoich dzieci. Martwią się o nie i nie chcą, żeby włóczyły się całymi dniami po lesie. Poza tym wejścia do zakładu pilnuje chciwy dozorca Lupin i jego pies, od którego szczekania włos aż jeży się na głowie ! Mehdi, Nina i rysunkowy jeż, którego poznała dzięki swojemu uzdolnionemu tacie, nie zrażają się jednak przeszkodami i krok po kroku planują, jak włamać się do opuszczonej fabryki. Dzięki sprytowi i zaufaniu, którymi zaczynają darzyć siebie nawzajem, przybliżają się do odnalezienia ukrytego skarbu. Wielka przygoda właśnie się rozpoczyna!

MARS EXPRESS. ŚWIAT, KTÓRY NADEJDZIE, reż. Jérémie Périn, 85 min / Francja 2023

Rok 2200, detektyw Aline Ruby i pomagający jej android Carlos Rivera zostają wynajęci przez wpływowego biznesmena, aby wytropić niebezpiecznego hakera. Oboje trafiają na Marsa, gdzie wpadają na trop mrocznej zagadki, korupcji i zaginionej dziewczyny, która być może skrywa tajemnicę dotyczącą przyszłości sztucznej inteligencji. Łączący animację 2D i 3D, ten futurystyczny, pełen spektakularnych scen akcji film noir, ukazuje nam w zaskakujący sposób technologiczne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy świat.

DO USŁUG SZANOWNEJ PANI reż. Gilles Legardinier, 110 min / Francja, Luksemburg 2023

Osiągnąwszy wiek, w którym niemal wszystkie bliskie mu osoby odeszły lub rozjechały się po świecie, Andrew Blake nie ma już nawet ochoty na żarty ze swoim kolegą z młodości, Richardem. Pod wpływem nagłego impulsu postanawia przekazać stery swojej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Na miejscu nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości i to mu się podoba. Niestety, kiedy Andrew pojawia się w posiadłości rodziny Beauvillier, nic nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażał…

NATURA MIŁOŚCI reż. Monia Chokri, 110 min / Kanada, Francja 2023

Komedia romantyczna. Zgodne i stabilne małżeństwo 40-letniej Sophie z Xavierem trwa już dziesięć lat. Sytuacja zmienia się, gdy decydują się na remont domu, przy okazji którego Sophie spotyka Sylvaina. Wybucha między nimi gwałtowne, pełne pasji uczucie. Przeciwieństwa się przyciągają, ale czy tak różne od siebie osoby wytrzymają ze sobą?

AMSTAFF reż. Jean-Baptiste Durand, 93 min, Francja 2022

Dog i Mirales to przyjaciele z dzieciństwa. Mieszkają w miasteczku na południu Francji i przez większą część dnia włóczą się po ulicach. Jedną z ulubionych rozrywek Miralesa jest dokuczanie Dogowi, które ten przyjmuje ze stoickim spokojem. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy do miasteczka przyjeżdża Elsa, z którą wiąże się Dog. Zazdrosny Mirales musi zerwać ze swoją przeszłością, aby móc się rozwijać i znaleźć swoje miejsce w życiu. 

 

CKF Stylowy

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz