Miliony dla Zamościa
dodano: 19.07.2024Miasto Zamość otrzymało dotację w wysokości 3 849 000, 00 na realizację programu pn. „Ciepłe Mieszkanie”. Środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie będą mogły być przeznaczone m.in. na wymianę starych pieców, a pieniądze trafią do osób fizycznych i małych wspólnot mieszkaniowych.
Ogólnopolski program „Ciepłe Mieszkanie” ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych poprzez wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowe, bardziej ekologiczne.
O dofinansowanie będą mogli starać się właściciele lub współwłaściciele lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, najemcy lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy. Ponadto dofinansowanie obejmie wspólnoty mieszkaniowe (od 3 do 7 lokali mieszkalnych), w budynkach zlokalizowanych na terenie Miasta. Wnioski o udzielenie dofinansowania będzie można składać bezpośrednio do Miasta Zamość, a wysokość dotacji będzie uzależniona od poziomu dochodów beneficjentów.
Szczegółowe zasady uzyskania dofinansowania oraz termin rozpoczęcia naboru wniosków będą wkrótce ogłoszone na stronie internetowej Miasta Zamość.
Udział Miasta w programie „Ciepłe Mieszkanie” jest kontynuacją wieloletnich działań samorządu w zakresie ochrony środowiska i klimatu, zmierzających do ograniczenia niskiej emisji i poprawy jakości powietrza w Zamościu.
Aktualności
więcej-
Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
- Obowiązek rejestracji obiektów noclegowych
- Targi Edukacji i Pracy
- Program stypendiów MON - edycja 2026/2027
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (32)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (429)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dzień Dziecka w kinie
dodano: 19.05.2026Najnowsze filmowe hity, ukochani bohaterowie i mnóstwo niezapomnianych przygód czeka na Was 1 czerwca 2026 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu! Wspólne wyjście do kina to edukacja, emocje i fantastycznie spędzony czas. Na wybranych seansach konkurs „Szczęśliwy fotel”. Z okazji Dnia Dziecka na ekranach zamojskiego kina:
Zobacz materiałBędzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
dodano: 20.05.2026Pięć firm – z Zamościa, Sitna, Kraśnika i Pruszkowa – złożyło swoje oferty w przetargu na przebudowę i gruntowny remont ulicy Peowiaków. Niemal wszystkie zmieściły się w kwocie, jaką miasto zamierzało wydać na tę dużą drogową inwestycję. Jest szansa na spore oszczędności.
Zobacz materiałTango dla starszej młodzieży
dodano: 13.05.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza starszą młodzież – solo i w parach 28 maja i 11 czerwca 2026 r. do Zamojskiej Akademii Kultury, II piętro Wytwórnia Kultury
Zobacz materiałZwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
dodano: 12.05.2026Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu realizuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych zwiększeniu odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przedsięwzięcia organizowane są we współpracy z przedstawicielami administracji samorządowej, służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)