Areszt za przestępstwa narkotykowe i znęcanie się nad osobą najbliższą
dodano: 27.08.2024Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w piwnicy próbował uruchomić linię produkcyjną amfetaminy. Poza sprzętem i substancjami chemicznymi wykorzystywanymi do produkcji tego typu narkotyków w mieszkaniu 46-latek policjanci odnaleźli także marihuanę i amfetaminę. 46-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Poza naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie też za psychiczne znęcanie się nad żoną. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Dzielnicowi z zamojskiej komendy uzyskali informację, że 46-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego prawdopodobnie w domu wytwarza amfetaminę. W minionym tygodniu wspólnie z kryminalnymi zamojskiej komendy weszli na teren posesji 46-latka.
Funkcjonariusze w piwnicy jego domu odnaleźli przyrządy służące do niedozwolonego wytwarzania amfetaminy. Były tam między innymi szklane naczynia, aparatury do destylacji, szklana chłodnica, rury wentylacyjne, lampy, sprężarki, wagi, szklane lejki, sita i próbówki oraz butelki z różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Z uwagi na zagrożenie chemiczne na miejsce zadysponowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz grupę chemiczną Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Na miejsce przyjechali również funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Przeszukując pomieszczenia mieszkalne domu 46-latka policjanci w różnych miejscach odnaleźli także kilkanaście gramów marihuany i amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast odnalezione w domu podejrzanego narkotyki oraz przedmioty i substancje służące do wytwarzania środków psychotropowych zostały zabezpieczone procesowo.
Zebrany przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił w piątek (23 sierpnia) postawić 46-latkowi zarzuty usiłowania uruchomienia linii produkcyjnej amfetaminy, wytworzenia znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania tego typu substancji oraz posiadania środków odurzających w postaci suszu roślinnego konopi innych niż włókniste i amfetaminy. Mężczyzna usłyszał też zarzut znęcania się psychicznego nad osobą najbliższą. Okazało się bowiem, że wyzywał żonę słowami wulgarnymi, niepokoił ją i groził pobiciem, zakłócał także spoczynek nocny domowników i niszczył różne przedmioty gospodarstwa domowego. Sąd Rejonowy w Zamościu w miniony piątek przychylił się do wniosku śledczych aresztując podejrzanego na 3 miesiące.
Przestępstwa posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych oraz wytwarzania tego typu substancji zagrożone są karami pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli w wyniku wytwarzania została wyprodukowana znaczna ilość substancji psychotropowych wówczas sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 3 do 20. Na 2 lata do więzienia może trafić osoba, która posiada przyrządy służące do niedozwolonego wytwarzania substancji psychotropowych. Natomiast zgodnie z polskim prawem, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (4)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (144)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Żeby jeździło się gładko. Trwają prace przy studzienkach kanalizacyjnych
dodano: 27.04.2026Jeśli trzeba podnieść, podniosą. Gdy należy obniżyć, obniżą. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu wzięli się za studzienki kanalizacyjne na ulicach miasta.
Zobacz materiałUmowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu
dodano: 08.04.2026Sześć firm chciało budować wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 3 na os. Orzeszkowej w Zamościu. Inwestycję z budżetu obywatelskiego Zamościa zrealizuje wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę. To firma z Sosnowca.
Zobacz materiałNabór do ZPiT "Zamojzczyzna"
dodano: 17.04.2026Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" ogłasza nabory do grup tanecznych dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Zobacz materiałBohaterska postawa funkcjonariusza NOSG podczas zdarzenia drogowego
dodano: 15.04.2026W miejscowości Chyża w powiecie zamojskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Na miejscu jako pierwszy w czasie wolnym od służby znalazł się funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który natychmiast przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)