Bieg o Puchar Dowódcy WOT w Lublinie
dodano: 06.09.202428 września br. o godzinie 15.07 na Błoniach zamkowych w Lublinie wystartuje Bieg o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wydarzenie organizowane jest z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej, które w tym roku będzie celebrowane w Lublinie. Do sportowej rywalizacji Terytorialsi zapraszają mieszkańców Lubelszczyzny w wieku powyżej 16 lat. Już dziś wejdź na stronę www.frslublin.pl, zarejestruj się i podejmij sportowe wyzwanie!
Centralne obchody święta Wojsk Obrony Terytorialnej w tym roku odbędą się w Lublinie. Poza uroczystym apelem, defiladą oraz festynem wojskowym, wydarzenie będzie miało również wymiar sportowej rywalizacji - Bieg o Puchar Dowódcy WOT. Główne założenia tego przedsięwzięcia to m.in. propagowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz zasad „fair play”. Już dziś Terytorialsi zapraszają mieszkańców Lubelszczyzny do udziału w tym wydarzeniu.
Bieg o Puchar Dowódcy WOT rozpocznie się w sobotę, 28 września o godz. 15.07. Start oraz meta będą zlokalizowane na Błoniach zamkowych w Lublinie. Długość trasy wyniesie 7 kilometrów. Bieg zostanie rozegrany w czterech kategoriach: kobiety i mężczyźni do 39 lat oraz powyżej 40 lat. Na najlepszych uczestników zawodów czekają puchary, dyplomy oraz niespodzianki od Terytorialsów.
Aby wziąć udział w rywalizacji należy wcześniej zarejestrować się w serwisie Pokochaj Bieganie w Lublinie, na stronie www.frslublin.pl oraz zapoznać się z regulaminem zawodów. Zgłoszenia on-line będą przyjmowane do 21 września br. lub do wyczerpania limitu miejsc. Uczestnictwo w biegu jest darmowe.
Wojska Obrony Terytorialnej to najmłodszy rodzaj Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. WOT został powołany do życia 1 stycznia 2017 r. Misją Terytorialsów jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to m.in. przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych oraz prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT ma za zadnie wspierać wojska operacyjne w strefie działań bezpośrednich.
kpt. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Aktualności
więcej-
Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu
- XXXI Sesja Rady Miasta Zamość
- Sala lekcyjna na świeżym powietrzu przy SP Nr 2 już gotowa
- Ważna narada przed nowym rokiem szkolnym
- PRO Festiwal w Zamościu
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (66)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (63)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
dodano: 18.08.2026Czy pociąg może stać się metaforą ludzkiego losu? Maciej Drygas, jeden z najwybitniejszych polskich dokumentalistów, udowadnia, że kolej może być nie tylko środkiem transportu, ale także niezwykłym zwierciadłem historii. Jego najnowszy film „Pociągi” to monumentalna podróż przez XX-wieczną Europę – czas wojen, migracji, przemian społecznych, rozstań i powrotów. 22 sierpnia 2026 roku o godz. 15:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem. Wydarzenie odbywa się w ramach 14. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.
Zobacz materiałMotoserce
dodano: 15.08.2026W niedzielę 30 sierpnia br. w godz. 12-20 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się kolejna edycja wydarzenia pt. „Motoserce” (htpps://motoserce.pl), którego głównym celem jest zbiórka krwi. Inicjatywę przygotowuje Klub Motocyklowy Biały Kruk FG. Akcja ma charakter ogólnopolski i jest organizowana w różnych miastach w Polsce od 2009 r. przez kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (https://klubymotocyklowe.pl), do którego należy klub Biały Kruk FG. Patronat nad zamojską imprezą objęli Prezydent Zamościa i Starosta Zamojski.
Zobacz materiałXIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026
dodano: 14.08.2026W sobotę 22 sierpnia 2026 r. odbędzie się XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu. Diecezjalne duszpasterstwo zaprasza wiernych do wspólnej modlitwy w intencji trzeźwości rodzin.
Zobacz materiałTragiczny wypadek podczas wyprzedzania
dodano: 10.08.2026Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w gminie Chełm. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący BMW 57-latek zderzyła się ze skręcającym w lewo Mercedesem. Doszło do tego w momencie wyprzedzania. Kierujący BMW na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Drugiemu kierowcy nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)