Kalendarz z mundurem 2024/2025
dodano: 12.09.2024Zapraszamy wszystkich Państwa do korzystania z projektu edukacyjnego „Kalendarz z mundurem”, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesnym Wojsku Polskim, a także przybliżenie jego misji, zadań i sukcesów.
"Kalendarz z mundurem 2024/2025" zawiera treści dotyczące dziejów oręża polskiego oraz najważniejsze daty z historii Polski. Wszystkie materiały opracowane są w formie krótkich notatek, zawierają odnośniki do artykułów, książek, kolorowanek, scenariuszy, a także do wystaw i spotów na YouTube. Informacje zamieszczone w projekcie zostały opracowane tak, aby mogły służyć jako inspiracja do zdobywania wiedzy o współczesnym Wojsku Polskim oraz o tradycjach oręża polskiego.
W „Kalendarzu z mundurem” znajdziecie Państwo odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:
Dlaczego łączność jest fundamentem każdej operacji specjalnej?
W jakich misjach pokojowych uczestniczyli polscy żołnierze?
Kiedy obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego?
Wiedza o chlubnej tradycji i współczesnych Siłach Zbrojnych RP jest tu przekazywana w nowoczesnej i atrakcyjnej formie. Wobec powyższego zachęcamy wszystkich Państwa do korzystania z przygotowanego przez Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita kalendarza w wersji tradycyjnej oraz na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zawsze będzie pod ręką.
Zapraszamy do pobrania „Kalendarza z mundurem” 2024–2025 (pobierz).
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu
Aktualności
więcej-
Czas już pleść wianki, bo zbliża się Noc Świętojańska w Zamościu!
- XV Zamojska Arlekinada 2026
- Aktywni 50+. Zaproś ZUS na szkolenie o emeryturze
- Szturm Twierdzy Zamość 2026
- Pijany 28-latek kierujący Audi uciekał przed policyjną kontrola!
- Bezpieczna jazda w każdych warunkach. Kierowcy 2 LBOT podnoszą kwalifikacje
- Międzyosiedlowe rozgrywki piłkarskie
- Zmień wakacje w przygodę życia
Komentowane Aktualności
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (61)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (267)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (1)
- Zmęczenie przyczyną zdarzenia drogowego (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (30)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (5)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (4)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu i został wydalony z Polski
dodano: 13.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Ukrainy za prowadzenie samochodu ciężarowego pod wpływem alkoholu.
Zobacz materiałZwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
dodano: 12.05.2026Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu realizuje cykl spotkań informacyjnych poświęconych zwiększeniu odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Przedsięwzięcia organizowane są we współpracy z przedstawicielami administracji samorządowej, służb oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe.
Zobacz materiał„Wojsko pokazało mi drogę” – od ratownika 2 LBOT do pielęgniarstwa
dodano: 12.05.2026Są ludzie, którzy długo szukają swojej życiowej drogi. Są też tacy, którzy odnajdują ją tam, gdzie początkowo chcieli jedynie spróbować czegoś nowego. Tak było w przypadku st. szer. spec. Wiktorii - żołnierza 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która dzięki służbie na etacie ratownika odkryła swoje powołanie do pielęgniarstwa.
Zobacz materiałNiebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
dodano: 19.05.202648-latek zdecydował się kierować seatem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany na posesji pojazd. Natomiast na trasie Hutków – Suchowola 47-letni kierowca volkswagena uderzył w drzewo, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obrażeń doznał również 86-letni kierowca suzuki, który w Chomęciskach Małych wyjeżdżając na drogę K17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)