Papierosy zamiast podłogi
dodano: 13.09.2024Blisko 106 tys. paczek nielegalnych papierosów zabezpieczyli podczas wspólnych działań funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Kontrabanda ukryta była w kontenerach jadących z Brześcia.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola oraz Oddziałów Celnych z Terespola i Małaszewicz udaremnili w ubiegłym tygodniu przemyty blisko 106 tys. paczek papierosów. Kontrolami objęto kontenery transportowane pociągami towarowymi z białoruskiego Brześcia. W siedmiu z nich, przewożących legalne towary, takie jak torf, pustaki i łuska słonecznika, funkcjonariusze natrafili na kontrabandę. Nielegalny towar w postaci papierosów bez polskich znaków akcyzy ukryty był w każdym kontenerze w jednakowy sposób …. w specjalnie przerobionej podłodze. W każdym znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy paczek.
W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy o wartości rynkowej ponad 1 mln 700 tys. zł.
Dalsze postępowania w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.
Aktualności
więcej-
Zachęcamy mieszkańców Zamościa do pobierania i korzystania z aplikacji mMieszkaniec
- Wyjaśnienia dot. odbioru stadionu OSiR
- 12 Wędrująca Estrada - postaw na rodzinę
- Wracają nabory w programie Czyste Powietrze
- Nieprawidłowe zachowanie rowerzysty przyczyną zdarzenia drogowego
- Motocyklista zginął w wypadku
- Fałszywe stemple w przejściach granicznych na Podkarpaciu
- Żołnierz 2 LBOT z pasją: historia, tradycja i nowoczesność
Komentowane Aktualności
- ZUS: 1 mln wniosków o rentę wdowią; kolejne wypłaty trafiły do klientów (1)
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- PiS odnosi się do ostatnich sytuacji jakie miały miejsce w Zamościu (48)
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (358)
- Stadion oddany do użytku i rasizm w Zamościu (94)
- Dziękuję i życzę (1626)
- Rondo Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej (24)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (130)
- Jarosławiec w sieci dróg (6)
- Dziękuję i życzę (1626)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Pierwszy rok i pierwszy poligon Terytorialsów z Bezwoli
dodano: 25.06.2025
Trwa pierwsze szkolenie zintegrowane żołnierzy 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Bezwoli. Podczas intensywnych ćwiczeń Terytorialsi doskonalą swoje kompetencje taktyczne, strzeleckie, a także działania nieregularne, w tym przeciwdywersyjne. Działający od roku pododdział 2 Lubelskiej Brygady OT w Bezwoli stawia na intensywne szkolenia i wciąż rekrutuje nowych ochotników.
Zobacz materiałDarmowe zajęcia wakacyjne w GOK-u
dodano: 02.07.2025
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość i Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem zapraszają dzieci i młodzież na darmowe zajęcia wakacyjne w GOK-u i w Izbie. Start już we wtorek, 8.07.2025 r. w siedzibie GOK-u, a ostatnie przedsięwzięcie zaplanowano 22.08.2025 r. Zajęcia będą się odbywać z reguły we wtorki w GOK-u i w czwartki w Izbie, w godzinach 11:00-13:00. Działania wakacyjne będą realizowane zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Ofertę skierowano głównie do dzieci i młodzieży szkolnej (podstawówka), przy czym ci najmłodsi uczestnicy (przedszkolaki) muszą być pod opieką rodzica lub innego dorosłego opiekuna. Zajęcia są na zapisy więc czekamy na zgłoszenia i podpisane formularze zgód RODO (wzory stosownych dokumentów są do pobrania poniżej). Wyjątkiem będzie „Letni Teatrzyk i Spółka”, tj. otwarty piknik plenerowy dla dzieci w dniu 22.08.2025 r.
Zobacz materiałSpotkanie autorskie z Małgorzatą Starostą i Mieczysławem Gorzką
dodano: 25.06.2025
1 lipca, o godzinie 17.00, w Filii nr 7 Książnicy Zamojskiej w Zamojskiej Akademii Kultury przy ul. Akademickiej 8, odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Starostą i Mieczysławem Gorzką. Wstęp jest wolny.
Zobacz materiałXVII Sesja Rady Miasta Zamość
dodano: 27.06.2025
Przewodniczący Rady Miasta zawiadamia o zwołaniu XVII Sesji Rady Miasta IX kadencji, która odbędzie się 30 czerwca 2025 r. (poniedziałek). Obrady rozpoczną się o godz. 13.00 w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość. Transmisję będzie można oglądać tutaj: Transmisja sesji Rady Miasta
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)