Chciał przetestować czujność mundurowych, usłyszał zarzuty!
dodano: 03.10.2024Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce wykryli cudzoziemca, który podczas kontroli posłużył się cudzym paszportem. Zaskakujące były jego wyjaśnienia.
Do zdarzenia doszło wczoraj (1 października) podczas kontroli na wyjazd z Polski w Medyce.
Do odprawy zgłosił się mężczyzna podający się za 74-letniego obywatela Ukrainy. Funkcjonariusz SG nabrał jednak podejrzeń co do tożsamości mężczyzny. Wizerunek w paszporcie różnił się od kontrolowanej osoby. Ostatecznie potwierdzono, że odprawiany cudzoziemiec to 67-letni obywatel Ukrainy, który posłużył się paszportem znajomego. Mundurowych zaskoczył swoimi wyjaśnieniami. Powiedział, że podczas dojazdu do granicy uświadomił sobie, że przez pomyłkę zabrał ze sobą paszport kolegi. Mimo to postanowił spróbować przekroczyć granicę na jego podstawie. Paszport został zatrzymany, a mężczyzna usłyszał zarzut próby nielegalnego przekroczenia granicy z wykorzystaniem podstępu. Dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy na okres próby 2 lat. Zezwolono mu na wyjazd na podstawie ukraińskiego dowodu osobistego.
Ustalenie tożsamości osób przekraczających granicę to jedna z podstawowych czynności realizowanych przez SG podczas odprawy. W 2024 roku na podkarpackich przejściach z Ukrainą jest to już trzynasty przypadek próby wykorzystania cudzego paszportu. Wszystkie zdarzenia dotyczyły obywateli Ukrainy, którzy jak ustalono, posługiwali się paszportami córek, siostry, syna, matki czy znajomych.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (4)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (144)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Seria szkoleń z e-usług ZUS
dodano: 29.04.2026Załatwianie spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie wymaga wizyty w placówce. Wystarczy komputer lub telefon i internetowe łącze. Kto chce lepiej poznać elektroniczne usługi ZUS, może skorzystać z jednego z najbliższych szkoleń.
Zobacz materiałŚwiatowy Dzień Ziemi - pokaz specjalny filmu „Szepty lasu”
dodano: 13.04.2026Z okazji Światowego Dnia Ziemi Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych (kl. 4–8) na projekcję filmu SZEPTY LASU oraz spotkanie z edukatorem Jarosławem Kuchtą. Prelekcja pt. „Odgłosy lasu i leśna terapia – jak przyroda wpływa na nas” przybliży uczestnikom świat przyrody, jej brzmienie oraz wpływ kontaktu z lasem na nasze samopoczucie. Pokaz filmu odbędzie się 22 kwietnia 2026 o godz. 10:00.
Zobacz materiałPark doświadczeń przy Przedszkolu Miejskim nr 12 - inwestycja z budżetu obywatelskiego
dodano: 07.04.2026To nie będzie zwykły plac zabaw, ale prawdziwy „Park doświadczeń” Jeszcze w tym roku, przy Przedszkolu Miejskim nr 12 na ul. Prymasa Wyszyńskiego w Zamościu powstanie „Park doświadczeń”.
Zobacz materiałMiasto Zamość uruchomiło możliwość opłacania zobowiązań podatkowych w ramach usługi ePłatności w mObywatelu
dodano: 23.04.2026ePłatności w mObywatelu umożliwiają szybkie i bezprowizyjne opłacanie zobowiązań podatkowych bezpośrednio z aplikacji mObywatel, z wykorzystaniem BLIK-a lub kart płatniczych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)