Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Silni Polską!”
dodano: 16.10.2024Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza grupy młodzieży szkolnej w wieku 13–19 lat do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Silni Polską!”, którego celem jest rozbudzenie w młodzieży pasji do najnowszej historii Polski oraz budowanie dumy z narodowego dziedzictwa. Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą w każdym powiecie do 31 października 2024 r.
Konkurs „Silni Polską!” to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, której celem jest rozbudzenie w młodzieży pasji do najnowszej historii Polski oraz budowanie dumy z narodowego dziedzictwa. Uczniowie z całego kraju będą mieli okazję poznać kluczowe wydarzenia i postacie z historii, a także zaangażować się w działania na rzecz popularyzacji tej wiedzy w swoich lokalnych społecznościach. Projekt ma na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale również inspirację do głębszego zrozumienia i odkrywania własnych korzeni.
W konkursie zmierzą się 10–osobowe zespoły dzieci i młodzieży w wieku 13–19 lat. Każda grupa będzie miała swojego Lidera, osobę dorosłą, zafascynowaną historią i gotową do inspirującej pracy z młodymi ludźmi. W trzyetapowej rywalizacji na młodzież czeka seria warsztatów z ekspertami Instytutu Pamięci Narodowej, terenowe lekcje historii prowadzone przez Liderów oraz organizacja własnych wydarzeń historycznych, które zainspirują lokalną społeczność!
Zwieńczeniem konkursu będzie Gala Finałowa na którą zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy. Podczas Gali poznamy laureatów konkursu. Nagrodą dla zwycięskich zespołów będzie kilkudniowy wyjazd edukacyjny zorganizowany przez Biuro Edukacji Narodowej IPN, podczas którego zwiedzimy ważne miejsca związane z historią Polski.
Konkurs „Silni Polską!” łączy edukację z aktywnością, dając młodzieży możliwość nie tylko poznania historii, ale także jej promowania wśród lokalnej społeczności, wzmacniając tożsamość narodową i budując silniejsze więzi z przeszłością.
W szczególności do przesyłana zgłoszeń zapraszamy uczniów ze szkół realizujących projekty edukacyjne MON, jak i prowadzące klasy mundurowe.
Więcej informacji oraz regulamin na stronie konkursu https://silnipolska.ipn.gov.pl/
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu
Aktualności
więcej-
KAS udaremniła przemyt 1,2 mln paczek papierosów. Kontenery z kontrabandą zatrzymane w Małaszewiczach
- „Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
- Miasto otrzymało środki na wsparcie straży pożarnej i ochrony ludności
- Wakacyjna robotyka dla dzieci!
- Co nas różni? - spotkanie przy kawie
- Rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursów „Strzelnica w Powiecie”
- Skuteczne działania zamojskich kryminalnych doprowadziły do wycofania z rynku ponad 26 kilogramów narkotyków i zatrzymania trzech osób trudniących się ich dystrybucją
- Nowa prognoza emerytury już na eZUS
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (2)
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (29)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Miasto otrzymało środki na wsparcie straży pożarnej i ochrony ludności
dodano: 30.06.2026Miasto otrzymało z budżetu państwa dotację celową w wysokości 970 000,00 zł na wsparcie działalności Państwowej Straży Pożarnej oraz realizowanych przez nią zadań na rzecz ochrony ludności, w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, na podstawie umów zawartych pomiędzy Prezydentem Miasta Zamość a Wojewodą Lubelskim.
Zobacz materiałCzas już pleść wianki, bo zbliża się Noc Świętojańska w Zamościu!
dodano: 05.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na Noc Świętojańską w Parku Miejskim (Szachownica), widowiskowy obrzęd sięgający tradycją do kultury słowiańskiej!
Zobacz materiałZwolnij - niebezpieczny punkt!
dodano: 01.06.2026Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
Zobacz materiałPrzeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
dodano: 11.06.2026Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło 8 i 9 czerwca w działaniach na terenie województwa lubelskiego ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnej migracji cudzoziemców. Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)