Realistyczny trening, realne umiejętności – Zamojscy Terytorialsi na szkoleniu zintegrowanym
dodano: 26.02.2025Dobiega końca pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane żołnierzy 25 Zamojskiego Batalionu Lekkiej Piechoty. Terytorialsi doskonalą swoje umiejętności zarówno na poligonie w Nowej Dębie, jak i w Stałym Rejonie Odpowiedzialności. Strzelania bojowe, działania nieregularne, walka w okopach – to tylko część intensywnego treningu, który przygotowuje ich do realnych wyzwań pola walki.
Żołnierze 251 kompanii lekkiej piechoty z Zamościa biorą udział w intensywnym szkoleniu poligonowym, którego celem jest doskonalenie umiejętności bojowych oraz podnoszenie gotowości do działania w różnych warunkach taktycznych. Coroczne, dwutygodniowe szkolenie zintegrowane jest obowiązkowe dla każdego żołnierza pełniącego terytorialną służbę wojskową.
Na poligonie w Nowej Dębie terytorialsi ćwiczyli prowadzenie działań nieregularnych, w tym organizowanie i wykonywanie zasadzek ogniowych z wykorzystaniem amunicji bojowej. Ważnym elementem treningu było również doskonalenie taktyki walki w okopach, realizowanej z użyciem amunicji barwiącej. To właśnie tego typu ćwiczenia – dynamiczne i odzwierciedlające realia współczesnego pola walki – pozwalają na praktyczne doskonalenie zdolności bojowych żołnierzy.
Poligonowe strzelnice, oferują warunki niedostępne na przykoszarowych obiektach szkoleniowych, takie jak możliwość prowadzenia strzelań w sile sekcji, plutonu, zrywania kontaktu ogniowego, czy strzelań na dużych odległościach. To na nich żołnierze nie tylko doskonalą umiejętności strzeleckie, pracując na swojej broni etatowej, ale również mogą sprawdzić swoje postępy w wyszkoleniu.
Szkolenie w Stałym Rejonie Odpowiedzialności koncentruje się na działaniach w terenie zurbanizowanym – tzw. czarnej taktyce, podczas której żołnierze doskonalą poruszanie się i walkę w budynkach oraz niewielkich przestrzeniach. Medycy pola walki mieli możliwość ćwiczenia w Centrum Symulacji Medycznej Akademii Zamojskiej, gdzie uczestniczyli w realistycznych zajęciach z udzielania pomocy rannym na polu walki.
Zintegrowane szkolenia pozwalają terytorialsom nie tylko podnosić swoje umiejętności indywidualne i zespołowe, ale także budować wysoką gotowość operacyjną pododdziału. Dzięki intensywnemu treningowi, żołnierze mogą realizować swoją misję – być zawsze gotowi, zawsze blisko.
kpt. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Aktualności
więcej-
ZUS: 1 mln wniosków o rentę wdowią; kolejne wypłaty trafiły do klientów
- Zasady zachowania się podczas burz
- Kino przyjazne sensorycznie
- VI edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego pn.: „Piękno Powiatu Zamojskiego w obiektywie”
- Wzmożony ruch graniczny na Podkarpaciu – warto przygotować się do wakacyjnej wyprawy
- Podpalacz wyszedł z zapalniczką z płonącej stodoły- został zatrzymany przez policjantów
- Zajęcia beatbox z Patrykiem Tik Tak Matelą
- Dołącz do 3. Wojskowego Szpitala Polowego!
Komentowane Aktualności
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Rusza budowa strategicznego odcinka S17! (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (281)
- Dziękuję i życzę (1624)
- Jarosławiec w sieci dróg (6)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (129)
- Nietrzeźwa 36-latka (3)
- Gniewosz plamisty (5)
- XVI Sesja Rady Miasta Zamość (488)
- Dziękuję i życzę (1624)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Zatrzymany 45-latek za śmiertelne ugodzenie nożem konkubenta swojej matki
dodano: 17.06.2025
Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 45 latka z gminy Trzeszczany, który podczas domowej kłótni ugodził nożem w klatkę piersiową 54 letniego konkubenta swojej matki. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Podejrzawany o zabójstwo mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu. Zgodnie z dyspozycją sądu najbliższe 3 miesiące 45 latek spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.
Zobacz materiałNiedopilnowanie dziecka może zakończyć się tragicznie
dodano: 07.07.2025
Wczoraj po kilku godzinach poszukiwań odnaleziony został 7 letni chłopiec. Zagubił się w galerii handlowej podczas zakupów następnie wyszedł na ulicę i nie potrafił znaleźć drogi do domu. Odnalazł się na drugim końcu miasta na stacji paliw. Cała historia zakończyła się szczęśliwie, jednak była powodem stresu rodziny chłopca, zaangażowania kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wielu zagrożeń dla samego chłopca. Apelujemy o rozwagę i pilnowanie swoich dzieci zarówno podczas zakupów jak i wypoczynku. Czas wakacji mimo, że przyjemny, niesie ze sobą wiele zagrożeń, szczególnie nad wodą, gdzie chwila nieuwagi i niedopilnowanie dziecka może zakończyć się tragicznie.
Zobacz materiał„Łowcy głów” zatrzymali 19-latka poszukiwanego za rozbój
dodano: 16.06.2025
Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 19-latka, który poszukiwany był za rozbój. Do tego przestępstwa doszło w październiku 2023 roku w Lublinie. Sprawca żądając pieniędzy wspólnie z innym ustalonym mężczyzną kopał po całym ciele pokrzywdzonego. 19-latek ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz materiał„Dobry Start” z ZUS od lipca
dodano: 27.06.2025
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie uczniów będą mogli składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną, czyli świadczenie „Dobry Start”. Dofinansowanie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)