Owocowa promocja w Berlinie
dodano: 15.02.2011Trzy grupy producentów owoców i warzyw promowało się pod egidą Samorządu Województwa Lubelskiego podczas odbywających się w dniach 9-11 lutego w Berlinie targów Fruit Logistica.
Na siedemdziesięciu pięciu metrach kwadratowych ekspozycji królowały jabłka najlepszych odmian wyhodowane przez "SAD-POL" Polubicze, "Stryjno-Sad" z Kawęczyna oraz "LUBSAD" z Motycza.Gościom odwiedzającym lubelskie stoisko reprezentanci "LUBSAD-u" serwowali pyszne soki owocowe własnej produkcji. Nie zabrakło też turystycznej promocji regionu, którą zapewniali pracownicy marszałkowskiego Departamentu Rolnictwa i Środowiska, rozdając foldery oraz zapraszając do odwiedzenia gościnnej Ziemi Lubelskiej.
Polskie stoisko narodowe, w ramach którego eksponowaliśmy naszych przedsiębiorców, zorganizował Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej. Warto dodać, że na tę formę agropromocji zdecydowały się oprócz lubelskiego tylko dwa województwa: mazowieckie i świętokrzyskie. Przypomnijmy, że Fruit Logistica to prestiżowa impreza międzynarodowa. Organizowane cyklicznie na początku roku targi tworzą platformę spotkań specjalistów zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów owocowo-warzywnych. O randze imprezy świadczy co roku obecność wielu osobistości.
Aktualności
więcej-
II kwartał 2026 roku – mniej przypadków niezgłoszonej na granicy gotówki
- „Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
- Wakacyjne pokazy musztry
- Obywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
- Zderzenie Opla z rowerzystą zarejestrował miejski monitoring
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę
- Zmiana nazwiska nie zmienia przeszłości
- Kiedy można pobierać wodę bez pozwolenia wodnoprawnego?
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (502)
- Pięć osób w szpitalu (5)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- 43-latek stracił panowanie nad motocyklem (1)
- Zderzenie auta z quadem (8)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
W Zamościu powstaje nowe boisko
dodano: 17.07.2026Jak pogoda dopisze, to za tydzień będzie fajrant – tak sytuację ocenia kierownik ekipy, która przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej buduje wielofunkcyjne boisko.
Zobacz materiałMiasto otrzymało środki na wsparcie straży pożarnej i ochrony ludności
dodano: 30.06.2026Miasto otrzymało z budżetu państwa dotację celową w wysokości 970 000,00 zł na wsparcie działalności Państwowej Straży Pożarnej oraz realizowanych przez nią zadań na rzecz ochrony ludności, w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, na podstawie umów zawartych pomiędzy Prezydentem Miasta Zamość a Wojewodą Lubelskim.
Zobacz materiałZderzenie Opla z rowerzystą zarejestrował miejski monitoring
dodano: 27.07.2026Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę na jednym ze skrzyżowań w Tomaszowie Lubelskim. 37-letni rowerzysta został potrącony przez skręcającego w prawo Opla. Wstępne ustalenia wskazują, że to kierujący jednośladem nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania osobówki. Rowerzysta trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.
Zobacz materiałDzień Zamojski Festiwalu Stolica Języka Polskiego
dodano: 14.07.2026DZIEŃ ZAMOJSKI FESTIWALU STOLICA JĘZYKA POLSKIEGO - niedziela, 2.08.2026, Zamość
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)