Spotkanie autorskie z dr Jackiem Feduszką
dodano: 17.11.2025Zapraszamy na spotkanie z dr Jackiem Feduszką, poświęcone jego najnowszej książce „Jan II Zamoyski „Sobiepan” (1627-1665). Zarys biografii.”
To już kolejna publikacja dr Jacka Faduszki dotycząca historii Zamościa i osób związanych z miastem. Poświęcona jest Janowi II Zamoyskiemu, który jak zauważa sam Autor, nie cieszył się dotąd zbyt dużym zainteresowaniem historyków, ani nie doczekał pełnej biografii.
Jacek Feduszka jest historykiem, badaczem dziejów Zamościa, wykładowcą akademickim i starszym kustoszem w Muzeum Zamojskim. To autor licznych artykułów i publikacji poświęconych historii Zamościa.
Spotkanie odbędzie się w środę, 26 listopada 2025 o godz. 17:00 w Centrum „Synagoga” FODŻ, ul. Pereca 14 w Zamościu. Wstęp wolny.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.
Zapraszamy serdecznie!
Daniel Sabaciński
Centrum "Synagoga"
Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (99)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Hulajnogą w psa (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
45-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu za zabójstwo w Belgii i ucieczkę z więzienia zatrzymany w Lublinie
dodano: 28.04.2026Miał być nieuchwytny, a belgijski wymiar sprawiedliwości ścigał go czerwoną notą Interpolu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Odsiadujący wyrok 27 lat za zabójstwo 45-letni obywatel Ukrainy po ucieczce z zakładu karnego w Belgii swoją wolnością cieszył się jedynie do momentu, aż na jego trop wpadli policjanci z KMP w Lublinie. Finał zasadzki rozegrał się na jednym z lubelskich parkingów, a w zatrzymaniu groźnego przestępcy brali udział również lubelscy „Łowcy Głów” i kontrterroryści. Teraz mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję.
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiałBohaterska postawa funkcjonariusza NOSG podczas zdarzenia drogowego
dodano: 15.04.2026W miejscowości Chyża w powiecie zamojskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Na miejscu jako pierwszy w czasie wolnym od służby znalazł się funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który natychmiast przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu.
Zobacz materiałŻeby jeździło się gładko. Trwają prace przy studzienkach kanalizacyjnych
dodano: 27.04.2026Jeśli trzeba podnieść, podniosą. Gdy należy obniżyć, obniżą. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu wzięli się za studzienki kanalizacyjne na ulicach miasta.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)