Nietrzeźwi sprawcami kolizji
dodano: 25.11.2025Na terenie powiatu zamojskiego doszło do dwóch kolizji, których sprawcami byli nietrzeźwi kierujący. W Łabuniach do przydrożnego rowu wjechał 19-letni kierowca BMW, który w organizmie miał prawie promil. Natomiast w Kosobudach jazdę Renault w przydrożnym rowie zakończył 31-latek. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią realne ryzyko nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek około 3:00. Policjanci z Łabuń patrolując rejon gminy na ulicy Kościelnej zauważyli w przydrożnym rowie BMW. Obok auta stał młody mężczyzna. Był nim 19-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego. Jak się okazało to on kierował tym pojazdem. Wyjaśnił, że wracał z dyskoteki, jadąc drogą krajową numer 17 chciał skręcić w boczną ulicę. Z uwagi na zaśnieżenieoną nawierzchnię nie trafił we wjazd i wjechał do rowu. Policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie potwierdziło, że 19-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Prawo jazdy stracił za przekroczenie limitu punków karnych. Kierujący BMW został doprowadzony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę kilka minut przed 16:00 w Kosobudach w gminie Zwierzyniec. Powiadomieni funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zwierzyńcu wstępnie ustalili, że kierujący renault 31-latek z Wrocławia stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. 31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj, 24 listopada usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe – jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji.
Teraz obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy również, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, czy narkotyków to jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nietrzeźwi kierowcy stanowią realne ryzyko nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj za kierownicą po spożyciu. Zawsze Wybieraj bezpieczne rozwiązania, na przykład taksówkę, komunikację publiczną lub kierowcę, który jest trzeźwy. Reaguj, gdy widzisz, że ktoś chce prowadzić pojazd w takim stanie. Wystarczy jeden telefon, by zapobiec tragedii.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
- Próbował przekroczyć granicę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie!
- Warsztaty dla mężczyzn „Kuźnia autentyczności” w Biłgoraju
- Renciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
- Zazieleni się wokół stadionu OSiR. Są pieniądze na unijny projekt
- KAS odzyskała blisko 10 mln zł podatku
- Kino Konesera w czerwcu
- Zaproszenie na spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz
Komentowane Aktualności
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (334)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (74)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (41)
- Trzej poszukiwani kierowcy w rękach policji (1)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (2)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (1)
- Zmęczenie przyczyną zdarzenia drogowego (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
100 lecie Parafii Polskokatolickiej w Zamościu
dodano: 03.06.2026W tym roku Parafia Polskokatolicka p.w. Serca Jezusowego w Zamościu przy ul. Odrodzenia 16 obchodzi Jubileusz 100 - lecia istnienia Parafii.
Zobacz materiałNieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
dodano: 25.05.2026Do niebezpiecznego wypadku podczas prac rolnych doszło w gospodarstwie na terenie gminy Łaszczów. 25-latka została poważnie ranna obsługując wóz paszowy agregatowy. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Lublinie. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas wykonywania wszelkiego rodzaju prac rolnych.
Zobacz materiałAktywni 50+. Zaproś ZUS na szkolenie o emeryturze
dodano: 05.06.2026Zakład Ubezpieczeń Społecznych wychodzi w teren, żeby edukować o emeryturach. Organizuje u pracodawców spotkania informacyjne dla ich pracowników, którzy mają 50 lat i więcej. Inicjatywa Aktywni 50+ pokazuje, że wiek jest atutem, a doświadczenie ma realną wartość.
Zobacz materiałStopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
dodano: 27.05.2026Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego (CHARLIE) na obszarach linii kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., a także drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na pozostałym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami oraz drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO-CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 31 sierpnia 2026 r. do godz. 23:59.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)