20-latek na sądowym zakazie kierował wyeksploatowanym Oplem
dodano: 20.03.2026Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu odpowie 20-letni mieszkaniec gminy Łaszczów, którego wczoraj w Jarczowie Kolonii zatrzymał do kontroli drogowej dzielnicowy tamtejszego rejonu. Uwagę mundurowego wzbudził nietypowy stan techniczny Opla którym jechał 20-latek, posiadający liczne uszkodzenia i usterki.
Wczoraj przed godziną 16 w Jarczowie Kolonii, policjant dzielnicowy tamtejszego rejonu, zwrócił uwagę na jadący drogą gminną Opel, którego stan techniczny wzbudzał zaniepokojenie. Pojazd posiadał liczne uszkodzenia i usterki stanu technicznego m.in. miał wybite szyby, brak tylnych lamp czy uszkodzony przedni reflektor.
Jak się okazało, 20-letni mieszkaniec gminy Łaszczów kierujący tym pojazdem, miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Młody kierowca, za jazdę pomimo sądowego zakazu wkrótce ponownie odpowie przed sądem. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny Opla z uwagi na liczne uszkodzenia, a znajdujący się na miejscu pasażera właściciel pojazdu, tłumaczył, że kupił auto do przeróbek i jazdy w warunkach terenowych.
młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska
Aktualności
więcej-
Motoserce
- Ogólnopolski konkurs ku czci św. Maksymiliana Kolbego
- Jeszcze więcej atrakcji nad zalewem w Zamościu
- Coraz więcej Centrów Krwi kończy rok ze stratą finansową – czy zmiany MZ będą wystarczające?
- Nowy dyrektor w UM Zamość. Wraca tu po kilku latach
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu
- 14-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z samochodem
- Policjantka z Zamościa zwyciężczynią Maratonów Kresowych MTB
Komentowane Aktualności
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (1)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (658)
- Pięć osób w szpitalu (8)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Niedokończona odbudowa. Fundacja apeluje o zdjęcia Zamościa z lat 70. i 80.
dodano: 02.07.2026W wielu domowych albumach zapewne kryją się zdjęcia z czasów, gdy Zamość był wielkim placem budowy. A może zachowały się fotografie z centralnych dożynek, pracy w PGR-ach lub codziennego życia w latach 70. i 80. minionego wieku? Fundacja „Obywatelski Wschód” rozpoczyna realizację projektu „Niedokończona odbudowa. Jak rozkwit i upadek dekady Gierka odcisnęły ślad w historii Zamościa”.
Zobacz materiałPijany 46 – latek spowodował kolizję i odjechał
dodano: 08.07.2026Przed sądem stanie 46 – letni obywatel Ukrainy, który w poniedziałkowy wieczór doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Miał jak się okazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.
Zobacz materiałObywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski
dodano: 14.07.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Uzbekistanu. Mężczyzna był zaangażowany w proceder organizowania nielegalnej migracji z terytorium Białorusi do Polski. Przez okres 10 lat nie będzie mógł powrócić do Polski. Ma też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Zobacz materiałKino przyjazne sensorycznie
dodano: 03.07.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)