Nie warto chuliganić. Wandal, który zniszczył donicę w Parku Miejskim skazany
dodano: 21.04.2026Ma naprawić wyrządzoną szkodę, ale za to co zrobił, trafi również do więzienia. Młody człowiek, który dwa lata temu zniszczył kamienną donicę w Parku Miejskim w Zamościu nie będzie bezkarny.
Prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł w zeszłym miesiącu. Dotyczył zdarzenia sprzed dwóch lat. Doszło wówczas do aktu wandalizmu w Parku Miejskim. Ktoś wyrwał ozdobną donicę z wapienia józefowskiego znajdującą się na moście tuż za bramą od strony ulicy Akademickiej, rzucił nią o ziemię i doszczętnie zniszczył.
Magistrat oczywiście wszystko naprawił na własny koszt, przywracając most i ozdoby do stanu pierwotnego, ale sprawę zgłoszono też organom ścigania.
– Policja podjęła swoje czynności i ustaliła sprawcę, który ostatecznie stanął przed sądem. Właśnie zostaliśmy powiadomieni o prawomocnym wyroku – informuje Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość.
Młody mieszkaniec Zamościa ma obowiązek naprawienia szkody (chodzi o kwotę ponad 8 tys. zł). Został też za ten swój akt wandalizmu skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności. W więzieniu może spędzić znacznie więcej, bo przed sądem odpowiadał za szereg również innych przestępstw i łączna kara sięgnęła dwóch lat więzienia.
– Będziemy zawsze postępować równie konsekwentnie i bezwzględnie zgłaszać wszelkie akty wandalizmu organom ścigania – zapowiada dyrektor Nowak.
Przypomina, że znaczna część miasta jest objęta systemem monitoringu. Kamery skutecznie rejestrują obraz, więc potencjalni sprawcy powinni mieć świadomość, że nie pozostaną anonimowi i nie będą bezkarni.
Aktualności
więcej-
51. Zamojskie Lato Teatralne
- Rozbito międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
- Kino przyjazne sensorycznie
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim
- W końcu się udało. Będzie remont mostu przy Nowej Bramie Lubelskiej
- Znęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
- „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
- Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (82)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (385)
- Niebezpieczne wyprzedzanie (1)
- Briefing prasowy dotyczący aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (47)
- Zderzenie osobówki z karetką w Bodaczowie (3)
- Nietrzeźwy 59-latek doprowadził do zdarzenia (1)
- 1500 zł i 10 punktów karnych (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
KAS odzyskała blisko 10 mln zł podatku
dodano: 10.06.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała prawidłowość naliczania i odprowadzenia podatku w spółkach dokonujących wypłat za granicę. • Kontrole wykazały nieprawidłowości w rozliczaniu podatku pobranego od wypłaconych odsetek i dywidend. • Po kontrolach do budżetu państwa wpłynęło blisko 10 mln zł zaległego podatku wraz z odsetkami.
Zobacz materiałMistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
dodano: 26.05.202623 maja 2026 roku na terenie osiedla Jana Zamoyskiego w Zamościu rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację. Zawody zostały zorganizowane przez Lubelski Związek Orientacji Sportowej wraz z UKS Azymut Siedliska. Wzięło w nich udział ponad 100 zawodników reprezentujących kluby z województw: mazowieckiego, podkarpackiego i lubelskiego. Patronat nad zawodami sprawowali:
Zobacz materiałŚledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
dodano: 22.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) oraz policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną ze śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, ujawnili proceder związany z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi na dużą skalę. Postępowanie dotyczy przestępstw akcyzowych, które naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Sprawcom grozi wieloletnie więzienie oraz wysokie kary finansowe.
Zobacz materiałRusza ogólnopolska kampania społeczna „Kim jest weteran?”
dodano: 19.05.2026Rusza ogólnopolska kampania społeczna „Kim jest weteran?”. W czasie, gdy konflikty i sytuacje kryzysowe w różnych regionach świata ponownie kierują uwagę opinii publicznej na służby mundurowe, Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, we współpracy z PKP Intercity, w centrum uwagi stawia weteranów. Podczas służby poza granicami kraju wykonywali oni najtrudniejsze zadania w imieniu Rzeczypospolitej, niosąc pomoc, stabilizację i bezpieczeństwo w miejscach dotkniętych kryzysami. Od 18 do 31 maja 2026, w pociągach PKP Intercity oraz w internecie emitowany będzie specjalnie przygotowany spot edukacyjny.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)