„Kanclerskie Czwartki”
dodano: 25.06.2026Już od czwartku 2 lipca zapraszamy na jubileuszową X edycję „Czwartków z…” czyli bezpłatnych spacerów po Zamościu z przewodnikiem w stroju historycznym.
Tego lata przeniesiemy się w świat wielkiej polityki, zawrotnych karier, intryg, porażek, gdzie ambicje splatały się z patriotyzmem, a prywatne losy- z losami Ojczyzny.
Podczas spacerów usłyszycie historie: Jana Zamoyskiego, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego oraz jego syna Tomasza. Opowiemy o podskarbim wielkim koronnym Marcinie Zamoyskim i kanclerzu Andrzeju Zamoyskim, który stworzył najbardziej postępowy zbiór praw swoich czasów, wspomnimy o Maurycym Zamoyskim (który o mały włos, a zostałby prezydentem II RP) i o wielu innych postaciach z historii Zamościa, które wpływały na losy miasta, ordynacji zamojskiej i Rzeczypospolitej.
Zapraszamy na „Kanclerskie czwartki” w każdy czwartek lipca i sierpnia o godz. 11:00, zbiórka przy schodach ratuszowych. Wstęp wolny. Organizatorem jest Stowarzyszenie Turystyka z Pasją. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Zamojskie w Zamościu.
Aktualności
więcej-
Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów
- Oferta pracy
- Dołącz do Klubu Dziecięcego „Motoryka Smyka”!
- Na łuku zjechała z drogi i uderzyła w drzewo
- Prowadził po narkotykach - został już wydalony z Polski
- Obywatel Uzbekistanu musi opuścić Polskę
- 30 lat rehabilitacji leczniczej ZUS
- Ruszył remont bramy. Ma być gotowa na 100-lecia Parku Miejskiego
Komentowane Aktualności
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (1)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (9)
- 78-latek w BMW potrącił 12-letniego rowerzystę i uderzył w Toyotę (1)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (2)
- Pięć osób w szpitalu (9)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
"Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
dodano: 17.07.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Antygona w Nowym Jorku” Teatru im. J. Osterwy w Lublinie 9 września 2026 r. godz. 18:00, sala widowiskowa Zamojskiego Dom Kultury
Zobacz materiał"Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
dodano: 24.07.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Antygona w Nowym Jorku” Teatru im. J. Osterwy w Lublinie 9 września 2026 r. godz. 18:00, sala widowiskowa Zamojskiego Dom Kultury
Zobacz materiałMarihuana w przesyłkach kurierskich
dodano: 12.07.2026• Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i zamojskiej Policji ujawnili blisko 2,3 kg marihuany. • Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ok. 115 tys. zł. • Sprawa została przekazana Policji.
Zobacz materiałDiecezjalna Pielgrzymka Rodzin w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 12.07.2026W dniach 15-16 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbędą się uroczystości odpustowe, połączone z Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)