(NIE)bezpieczni na drodze
dodano: 06.04.2011Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przygotowali spot, który ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Jego zadaniem jest również uświadomienie wszystkim użytkownikom dróg by zachowywali się ostrożnie i bezpiecznie.
Z policyjnych statystyk wynika, że tylko w okresie ostatnich 5 lat na drogach naszego województwa śmierć poniosło 649 pieszych, a 2913 zostało rannych. W ubiegłym roku odnotowaliśmy najmniejszą liczbę osób zabitych – 102 wśród tej grupy uczestników ruchu drogowego. Pomimo tego liczba pieszych, którzy ponieśli śmierć w wyniku uczestnictwa w wypadkach drogowych klasyfikuje nasze województwo na 3 miejscu w kraju. Większą liczbę ofiar śmiertelnych odnotowano tylko w województwie mazowieckim (227) i śląskim (134).
Rozpatrując zdarzenia z udziałem pieszych w kategoriach przyczyn należy zwrócić uwagę na problem widoczności pieszego na drodze po zapadnięciu zmroku. Warto dodać, że pomimo apeli policji czy też innych instytucji publicznych, wciąż wiele osób nie używa żadnych elementów odblaskowych na swojej odzieży. W roku 2010 w nocy na drogach nieoświetlonych śmierć poniosło 47 pieszych.
Niezależnie od zagrożeń, jakie niesie za sobą stan dróg, należy zauważyć, że do znacznej ilości wypadków dochodzi na wyznaczonych przejściach dla pieszych. Często spotykany brak wyobraźni wśród użytkowników a niekiedy świadome łamanie przepisów ruchu drogowego spowodowało, że tylko w roku 2010 na wyznaczonych przejściach odnotowano 163 wypadki w wyniku, których 13 osób zginęło, a 164 zostało rannych.
Aktualności
więcej-
Majowe uroczystości patriotyczne
- Dziś ostatni dzień na rozliczenie PIT
- Od 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
- Podcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
- Poradnik dla rodziców od ZUS
- Wpływ masy i wysokości piecyka wolnostojącego na stabilność instalacji i wymagania dotyczące podłoża
- MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
- Przemytniczy misz-masz
Komentowane Aktualności
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (143)
- Fordem w Nissana (6)
- Potrącenie rowerzystki (3)
- Silne wiatry nad regionem (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (607)
- Zderzenie dwóch Mercedesów (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Szkodliwy czynnik chłodniczy na granicy w Zosinie
dodano: 16.04.2026• Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt do Polski ponad 50 kg czynnika chłodniczego R134a. • Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Zosinie. • Na legalny przewóz tego rodzaju gazów wymagane są odpowiednie dokumenty Komisji Unii Europejskiej.
Zobacz materiałUwaga na fałszywe wezwania do zapłaty
dodano: 17.04.2026Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową (KAS) i rozsyłają fałszywe ulotki z wezwaniem do zapłaty.
Zobacz materiałNajważniejsze wydarzenia sportowe w 2026 roku, na które czekają wszyscy polscy kibice
dodano: 23.04.2026Rok 2026 wchodzi właśnie w swoją najgorętszą fazę. Po emocjach związanych z zimowymi igrzyskami, oczy całego świata zwracają się teraz ku stadionom piłkarskim w Ameryce Północnej. Przed nami mundial, który zdominuje nadchodzące miesiące, ale to dopiero początek wielkich emocji. Już niebawem nasi siatkarze staną do walki o obronę honoru na mistrzostwach świata, a lekkoatleci będą walczyć o medale na najważniejszych europejskich arenach. Lato 2026 zapowiada się jako czas, w którym sport nie da nam ani chwili wytchnienia.
Zobacz materiałStrefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca!
dodano: 10.04.2026Nowy operator, po podpisaniu umowy w piątek, 10 kwietnia rozpoczyna montaż nowych urządzeń. Będzie z nich można korzystać już za około dwa tygodnie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)