Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze
dodano: 12.07.2011W dniu 10.07.201 r. o godz. 14:00 w miejscowości Krasnobród, odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zamojskiego. Do zaciętej rywalizacji o tytuł „Mistrza Powiatu” stanęło najlepszych 31 drużyn - zwycięzcy zawodów gminnych z ostatnich dwóch lat. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7 x 50m z przeszkodami, a przeszkody to między innymi płotek, równoważnia, ściana oraz tzw. ćwiczenie bojowe polegające na tym, by strumieniem wody jak najszybciej strącić pachołki oraz obrócić tarczę.
Nowym Mistrzem powiatu została OSP Krasnobród, na kolejnych miejscach uplasowały się OSP Majdan Mały, OSP Sąsiadka, OSP Wierzba, OSP Nowa Wieś.
Było o co walczyć, oprócz pamiątkowych dyplomów i pucharów drużyny, które zdobyły pierwsze pięć miejsc otrzymały nagrody rzeczowe w postaci:
I m. hełmy strażackie, które zostały ufundowane przez zarząd powiatowy Związku OSP RP w Zamościu,
II m. ubrania koszarowe, które sponsorował Starosta Zamojski,
III m. kosa spalinowa STIHL, ufundowana przez Centrale Nasienną w Zamościu,
IV i V m. rozdzielacz kulowy, prądownicę oraz węże W75 i W 52, sponsorowane przez firmę SUPON
Sportowym zmaganiom przyglądali się st. bryg. Tadeusz Milewski Lubelski Komendant Wojewódzki w Lublinie, Arkadiusz Bratkowski Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Henryk Matej - Starosta Zamojski oraz Wójtowie i Burmistrzowie Gmin należących do Powiatu Zamojskiego.
Rzecznik Prasowy
Komendanta Miejskiego PSP
w Zamościu
st. kpt. mgr inż. Andrzej Szozda
Aktualności
więcej-
17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
- Prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu i został wydalony z Polski
- Tango dla starszej młodzieży
- Pijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu
- ‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
- Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
- Medyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
Komentowane Aktualności
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (268)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Świętuj z klasą Dzień Dziecka w kinie
dodano: 11.05.2026Najnowsze filmowe hity, ukochani bohaterowie i mnóstwo niezapomnianych przygód czekają na Was w CKF Stylowy! Wspólne wyjście do kina to edukacja, emocje i integracja w jednym!
Zobacz materiałZielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew
dodano: 22.04.2026Trzydzieści dorodnych sadzonek kilku gatunków drzew posadzili w środę (22 kwietnia) nad Łabuńką członkowie Rotary Clubu z Zamościa, na czele z jego prezydentem Ryszardem Antosem i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich „dowodzeni” przez wicedyrektor Bożenę Wieczorek. To była już 9. odsłona akcji „Zielone płuca dla Zamościa”.
Zobacz materiałZUK i ZK nawiązują współpracę. Będą razem sprzątać Zamość
dodano: 20.04.2026Porozumienie między prezesem Zakładu Usług Komunalnych a dyrektorem Zakładu Karnego w Zamościu zostało podpisane. Dzięki temu osadzeni będą wspierać pracowników spółki w dbaniu o czystość w mieście. Pierwsza wspólna akcja jeszcze przed majowym weekendem. Będą na pewno kolejne. Ta współpraca przyniesie korzyści obu stronom.
Zobacz materiałDach w SP nr 8 będzie jak nowy. Umowa z wykonawcą podpisana
dodano: 14.04.2026Najtańsze oferty, uznane za rażąco niskie, zostały odrzucone. Przetarg na modernizację zadaszenia części sanitarno-szatniowej hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu wygrała lokalna firma.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)