Exodusu Młodych - spotkania młodzieży diecezji zamojsko - lubaczowskiej
dodano: 11.08.2011
Już po raz drugi w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej organizowane jest spotkanie młodzieży – EXODUS MŁODYCH pod hasłem „MOCNI NADZIEJĄ”. Tym razem odbędzie się ono w dniach 23-26 sierpnia 2011 roku w Zwierzyńcu na Roztoczu.
„Exodus Młodych” to kontynuacja rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu cnót boskich. Tegoroczny temat to też hasło pielgrzymki bł. Jana Pawła II z 12 czerwca 1999 r. w Zamościu. Dlatego w czasie spotkania wielokrotnie będziemy dziękować Bogu za dar jego beatyfikacji.
„Exodus Młodych” to cztery dni pod namiotami. Na młodzież czeka potężna dawka dobrej MUZYKI, ciekawe KONFERENCJE, piękne NABOŻEŃSTWA UZDROWIENIA i ŚWIATŁA, wzruszające PANTOMIMY, fachowe WARSZTATY m.in filmowe, beat-boxu, tańce lednickie i integracyjne, trochę SPORTU i ZABAWY.
Zaprosiliśmy również kompetentnych GOŚCI, którzy pomogą nam zmierzyć się z tegorocznym tematem spotkania. Będą m.in.: Radosław Pazura, Lech Dokowicz, Marcin Jakimowicz, o. Rafał Szymkowiak i ks. prał. dr Eugeniusz Derdziuk - diecezjalny egzorcysta. Podczas tegorocznego spotkania młodzieży nie zabraknie też dobrej chrześcijańskiej muzyki. Koncertować będą takie zespoły jak: MALEO REGGAE ROCKERS, SIEWCY LEDNICY oraz ewangelizacyjny zespół ANIELSI.
Podczas drugiej edycji zostanie też przeprowadzona akcja „Nie wstydzę się Jezusa”. Tegoroczne spotkanie będzie także wzbogacone obecnością Mobilnego Muzeum Jana Pawła II.
Organizatorem „Exodusu Młodych” jest Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II - Międzynarodowe Centrum Młodzieży w Lubaczowie. Patronat honorowy nad spotkaniem objął J.E. Ks. Bp Dr Wacław Depo. Tym co przyciąga młodzież na spotkanie młodzieży EXODUS MŁODYCH jest klimat i atmosfera pełna modlitwy oraz przyjaźni, scalająca wiele młodych serc. Dlatego serdecznie zapraszamy! Więcej o programie oraz zapisach znajdziecie na stronie www.exodusmlodych.pl.
ks. Krystian Bordzań
z-ca dyr. Exodusu Młodych
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (682)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Muzeum Zamojskie po raz czwarty włącza się w Europejskie Dni Archeologii
dodano: 08.06.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu po raz czwarty uczestniczy w Europejskich Dniach Archeologii – ogólnoeuropejskiej inicjatywie popularyzującej dziedzictwo archeologiczne oraz wiedzę o przeszłości. Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowanego w Polsce pod auspicjami Narodowego Instytutu Dziedzictwa, będzie okazją do spotkań wokół skarbu ze Śniatycz – wyjątkowego odkrycia archeologicznego ostatnich miesięcy, które niedawno wzbogaciło zbiory Muzeum Zamojskiego.
Zobacz materiałŚrodki przyszłych emerytów rosną w czerwcu o około 10 proc.
dodano: 01.06.2026W czerwcu środki zapisane na kontach i subkontach klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwiększają się o coroczną waloryzację. To z nich ZUS wyliczy przyszłe emerytury. Od kilku lat waloryzacja składek utrzymuje się na wysokim poziomie.
Zobacz materiałZaproszenie na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas. 100 Lat Muzeum Zamojskiego"
dodano: 11.06.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas”, przygotowanej z okazji 100-lecia działalności instytucji.
Zobacz materiałTymczasowy areszt dla 55-letniego obywatela Ukrainy za śmiertelne potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku
dodano: 15.06.2026Sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 55-letniego obywatela Ukrainy, który w piątek na oznakowanym przejściu dla pieszych w Lublinie potrącił 68-latka. Auto zatrzymało się dopiero kilkaset metrów za przejściem, a kierujący wraz z dwoma pasażerami – 39-letnim obywatelem Ukrainy i 38-letnim obywatelem Rosji uciekli z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Pieszy zmarł w szpitalu. W pobliżu miejsca wypadku został zatrzymany 39-latek. Dwaj pozostali zostali zatrzymani w Bełżycach w wyniku intensywnych czynności policjantów. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi - mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. 55-latkowi grozi kara nawet do 20 lat więzienia.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)