Nietypowe zlecenie
dodano: 27.08.2011Zlecenie rozkopania mogiły i przeniesienia szczątków zmarłego dawno temu wuja zleciła 56-letniemu mężczyźnie mieszkanka gm. Zakrzew. Kobieta najprawdopodobniej chciała by członkowie jej rodziny spoczywali we wspólnym grobowcu Mężczyzna zgodził się na wykonanie zlecenia, wykopał grób, szczątków jednak nie zdążył przenieść z uwagi na ujawnienie tego zdarzenia przez miejscowego proboszcza. Sprawą zajęli się bychawscy policjanci. Zgromadzone materiały zostaną przesłane wkrótce do prokuratury .
W minioną środę bychawscy policjanci przyjęli zgłoszenie od proboszcza parafii w Zakrzewie. Z relacji duchownego wynikało, że nieznani sprawcy dokonali znieważenia pochówku zmarłych na miejscowym cmentarzu. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali rozkopaną starą mogiłę, z której wybrana była ziemia na wysokości ponad 1 metra. W trakcie prowadzonych oględzin z udziałem technika z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie okazało się , że ludzkie szczątki nie zostały jednak naruszone.
Sprawą zajęli się bychawscy policjanci przy współpracy kolegów z komendy miejskiej. Funkcjonariusze w trakcie prowadzenia sprawy docierając do ewentualnych świadków przesłuchali m.in. opiekuna cmentarza. Niespełna dwa dni później operacyjne działania przyniosły rezultat. Mundurowi ustalili, kto odpowiada za dokonanie wykopów. Jest nim 56-letni mieszkaniec gm. Zakrzew. Policjanci zastali mężczyznę w miejscu zamieszkania. 56-latek w trakcie przesłuchania w charakterze świadka oznajmił, że wykopanie mogiły zleciła jego znajoma. Kobieta prosiła, by 56-letni rolnik w jej towarzystwie przeniósł szczątki jej wuja i złożył w większym, rodzinnym grobie, mieszczącym się kilkadziesiąt metrów dalej. Jak twierdził, znajoma chciała, by szczątki zmarłych z jej rodziny spoczywały w jednym grobowcu. Czynności tej 56-latek nie zdążył jednak wykonać ze względu na ujawnienie tego zdarzenia.
Aktualności
więcej-
Informatory "w obronie Ojczyzny"
- Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki drzew w lesie
- Za swoje zachowanie nie poleciał na Sycylię
- Oszustwo przy sprzedaży aparatu słuchowego z wykorzystaniem kodu blik
- Nietrzeźwa jechała bez świateł
- Nie warto chuliganić. Wandal, który zniszczył donicę w Parku Miejskim skazany
- Kobiecy wieczór w Stylowym
- ZUK i ZK nawiązują współpracę. Będą razem sprzątać Zamość
Komentowane Aktualności
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Orzeszkowej w Zamościu (3)
- Oświadczenia władz Zamościa w związku z nową strategią promocji miasta (16)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (540)
- Hulajnogą w psa (6)
- Wypadek na krajowej 17 (1)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (796)
- Potrącenie 84-letniego rowerzysty (3)
- Substancja oleista na wodzie (1)
- Pałac Zamoyskich w Zamościu – Dziedzictwo Rzeczypospolitej (15)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Światowy Dzień Ziemi - pokaz specjalny filmu „Szepty lasu”
dodano: 13.04.2026Z okazji Światowego Dnia Ziemi Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza uczniów szkół podstawowych (kl. 4–8) na projekcję filmu SZEPTY LASU oraz spotkanie z edukatorem Jarosławem Kuchtą. Prelekcja pt. „Odgłosy lasu i leśna terapia – jak przyroda wpływa na nas” przybliży uczestnikom świat przyrody, jej brzmienie oraz wpływ kontaktu z lasem na nasze samopoczucie. Pokaz filmu odbędzie się 22 kwietnia 2026 o godz. 10:00.
Zobacz materiałJan Kondrak - koncert
dodano: 25.03.2026Zapraszamy na koncert Jana Kondraka - mistrzowskie wykonanie piosenki poetyckiej przy akompaniamencie gitary.
Zobacz materiałMieszkańcy Lubelszczyzny „wGotowości”
dodano: 24.03.2026Druga edycja programu „wGotowości” w województwie lubelskim ruszyła pełną parą. Za nami pierwsze kursy z podstaw bezpieczeństwa i medyczny realizowane przez 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. Duże zainteresowanie programem pokazuje, że mieszkańcy naszego regionu chcą być świadomi, przygotowani i odpowiedzialni.
Zobacz materiałWsparcie w odbudowie domu
dodano: 09.04.2026W dniu 7 marca 2026 r. (sobota), w godzinach nocnych, w miejscowości Wólka Wieprzecka doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległa przybudówka, w której zamieszkiwała Pani Renata. Pożar spowodował również utratę dorobku życia oraz wyposażenia mieszkania.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)