Niemowle w szpitalu z objawami wychłodzenia. Rodzice pijani
dodano: 18.03.2013Ponad 1,5 promila alkoholu wykazało badanie u 20-letniej matki i ponad 2 promile u ojca 2-miesięcznego dziecka. Obydwoje opiekunowie byli na libacji alkoholowej, a wraz z nimi mała dziewczynka. Obydwoje rodziców trafiło do policyjnego aresztu, a dziecko pod opiekę lekarzy. Dziewczynka była zaniedbana, wychłodzona. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wkrótce całość zebranych materiałów zostanie przekazana do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.
Wczoraj po godz. 18.00 dyżurny puławskiej komendy otrzymał informację, że w Wojszynie młoda, nietrzeźwa para opiekuje się 2-miesięcznym dzieckiem. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce zauważyli wyraźnie nietrzeźwego mężczyznę, który prowadził wózek z małym dzieckiem. Mężczyzna miał trudności z utrzymaniem równowagi, mówił bełkotliwie i czuć było od niego silną woń alkoholu, nie wykonywał poleceń policjantów. Tłumaczył, że idzie na przystanek autobusowy aby autobusem pojechać do Puław. W tym czasie temperatura powietrza wynosiła około -6 stopni. Matka dziecka znajdowała się w domu nieopodal, gdzie odbywała się libacja alkoholowa. Policjantom nie potrafiła wskazać, gdzie znajduje się jej dziecko. Ona też była nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu 20-latki wskazało ponad 1,5 promila, natomiast 24 ojciec dziecka miał ponad 2 promile alkoholu. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia do małego dziecka. Rodzice nie byli w stanie zapewnić opieki dziecku, dlatego 2 miesięczna dziewczynka została zabrana karetką do szpitala. Według relacji lekarzy dziecko było zaniedbane, wychłodzone i niedokrwione. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
Aktualności
więcej-
‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
- Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
- Medyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
- Tymczasowy areszt dla obywatela Uzbekistanu za oszustwa "na pracownika banku"
- Rowerzysta mając 4,5 promila i sądowy zakaz jechał całą szerokością drogi
- „Wojsko pokazało mi drogę” – od ratownika 2 LBOT do pielęgniarstwa
- Rajd „Śladami błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
- Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
Komentowane Aktualności
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (255)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
dodano: 04.05.2026Czy jesteście uważni? Oto, co proponują…
Zobacz materiałBezpieczny Senior. MCPR zaprasza na bezpłatne warsztaty
dodano: 05.05.2026Warto się zgłosić, warto wziąć udział. To naprawdę bardzo potrzebne i można nauczyć się wielu ważnych rzeczy – tak o projekcie „Bezpieczny Senior” mówi Grażyna Smyk z Zamościa, jedna z uczestniczek zeszłorocznej edycji. Kolejne spotkanie dla seniorów, organizowane przez Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu już wkrótce.
Zobacz materiałOdzyskano pojazdy o wartości blisko 200 tysięcy złotych
dodano: 28.04.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci z powiatu krasnostawskiego, zabezpieczyli pojazdy mogące pochodzić z przestępstw na terenie Unii Europejskiej. Wśród nich są auta marek Citroen, Mazda, Kia, Alfa Romeo oraz motocykl Suzuki. Łączna wartość zabezpieczonych pojazdów to blisko 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze prowadzą działania zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności, w jakich pojazdy trafiły na teren powiatu oraz czy doszło do przestępstwa paserstwa.
Zobacz materiałZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
dodano: 11.05.2026Konsultacje z ekspertami, wystawy prac plastycznych i kompleksowy przewodnik o wsparciu – to czeka na uczestników Dni Osób z Niepełnosprawnościami, na które zaprasza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenia odbędą się w maju i czerwcu.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)