Wołowina lubelska, czyli jaka?
dodano: 17.04.2013Restauracje z Lubelszczyzny podają wołowinę na różne sposoby. Po myśliwsku - jak "Polędwicę św. Huberta", z owocami - jak "Policzki wołowe na jarzębinie" i "Mostek w sosie wiśniowym z kluseczkami leniwymi", czy wykorzystując lokalne specjalności - jak "Gulasz ziołowy fajsławicki". Nad tym, jak najlepiej smakuje to produkowane w regionie mięso, zastanawiamy się już trzeci rok. Wszystko w ramach konkursu organizowanego przez marszałkowski Departament Rolnictwa i Środowiska pn. "Lubelska wołowina na talerzu". Tych, którzy mają pomysł na fantazyjne a smaczne zarazem regionalne danie lub produkt wołowy, zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji turnieju!
Startować można w jednej z dwóch kategorii konkursowych: produkty (mięso, wędliny i kiełbasy) oraz potrawy (dania główne, zupy lub bigosy, przystawki). Wystarczy tylko wypełnić kartę zgłoszenia i formularz uczestnictwa, wysłać je na adres podany w regulaminie w terminie do 10 czerwca i... czekać na rozstrzygnięcie. Zakwalifikowani uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje wyroby podczas wielkiego finału w ramach odbywającej się 6 lipca (sobota) w Sitnie XXVII Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To tutaj profesjonalne jury wyda swój werdykt i ogłosi zwycięzców, na których czekają atrakcyjne, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego nagrody rzeczowe. Oprócz tego laureaci otrzymają możliwość bezpłatnego udziału na stoisku promującym Region Lubelski podczas październikowych Targów Naturalnej Żywności NATURA FOOD w Łodzi, które odbywają się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (277)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1681)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1681)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zamość potrzebuje nowych, tanich mieszkań. Władze miasta pracują nad tym, by ten cel osiągnąć
dodano: 22.04.2026Zatrzymanie młodych ludzi w Zamościu, stworzenie warunków, dzięki którym stać by ich było na kupno własnego mieszkania – to jeden z priorytetów władz miasta. Prace nad tym trwają od początku kadencji.
Zobacz materiał45-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu za zabójstwo w Belgii i ucieczkę z więzienia zatrzymany w Lublinie
dodano: 28.04.2026Miał być nieuchwytny, a belgijski wymiar sprawiedliwości ścigał go czerwoną notą Interpolu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Odsiadujący wyrok 27 lat za zabójstwo 45-letni obywatel Ukrainy po ucieczce z zakładu karnego w Belgii swoją wolnością cieszył się jedynie do momentu, aż na jego trop wpadli policjanci z KMP w Lublinie. Finał zasadzki rozegrał się na jednym z lubelskich parkingów, a w zatrzymaniu groźnego przestępcy brali udział również lubelscy „Łowcy Głów” i kontrterroryści. Teraz mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję.
Zobacz materiałKonstytucja 3 maja i odrodzenie Wojska Polskiego – wystawa planszowa
dodano: 28.04.2026Z okazji zbliżającej się majówki Muzeum Zamojskie w Zamościu zaprasza na wyjątkową wystawę planszową pt. „Konstytucja 3 maja i odrodzenie Wojska Polskiego”. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Zobacz materiałNowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
dodano: 14.05.2026W czwartek, 14 maja br., od wczesnych godzin porannych przed bramą koszar na Majdanku w Lublinie pojawili się nowi kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej. W szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wcielono 79 ochotników rozpoczynających szkolenie podstawowe i 45 rezerwistów, którzy odbędą szkolenie wyrównawcze.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)