Sprzedawał papierosy bez akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 12 tysięcy sztuk papierosów i alkohol
dodano: 09.04.2014Wczoraj policjanci do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zatrzymali 29 latka, który na targowisku w Markuszowie sprzedawał papierosy bez akcyzy. W jego bagażu policjanci ujawnili 12 tysięcy papierosów i 20 litrów alkoholu. Uszczuplenie podatku akcyzowego z tego tytułu wyniosło blisko 11 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
Wczoraj puławscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą z funkcjonariuszami Urzędu Celnego wykonując czynności służbowe zatrzymali mężczyznę który sprzedawał nielegalny towar na targowisku w Markuszowie. Kiedy policjanci przeszukali zawartość jego toreb okazało się że są w nich papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz alkohol. Łącznie zabezpieczyli 12 tysięcy papierosów nielegalnego towaru i 20 litrów spirytusu.
Aktualności
więcej-
Sprawa włamania do zamojskiego kantoru sprzed 13 lat ponownie w zainteresowaniu kryminalnych z KWP w Lublinie
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
Komentowane Aktualności
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (62)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (62)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”
dodano: 19.08.2026Poszukiwany przestępca seksualny z Lubelszczyzny został zatrzymany w Warszawie przez lubelskich „łowców głów”. Wcześniej informacja o poszukiwaniach 47-latka została zamieszczona na stronie internetowej Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o najbardziej poszukiwanych przestępcach Europy. Sąd wystawił za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz Czerwoną Notę Interpolu. Początkowo 47-latek ukrywał się we Włoszech, jednak zaawansowane czynności operacyjne zaprowadziły nas do stolicy, gdzie poszukiwany został zatrzymany przy pracach wykończeniowych. trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.
Zobacz materiałŻołnierskie mogiły przy Rotundzie będą odnowione
dodano: 06.08.2026To będzie już piąty etap renowacji żołnierskich grobów przy Rotundzie Zamojskiej. Miasto Zamość wyłoniło właśnie wykonawcę, który przeprowadzi remont 23 nagrobków. Prace są możliwe, dzięki wysokiemu wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz materiałUczą się ratować, reagować i chronić. Program „wGotowości” nie zwalnia tempa
dodano: 12.08.2026Zainteresowanie programem „wGotowości” nie słabnie. Mieszkańcy województwa lubelskiego chcą zdobywać praktyczne umiejętności zwiększające bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Instruktorzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku programu przeszkolili już ponad pół tysiąca osób. Kolejne edycje warsztatów ruszają już w pierwszy weekend września.
Zobacz materiałOdnaleźć zaginione - poszukiwanie skarbów historii
dodano: 17.08.2026Co łączy potop szwedzki, II wojnę światową, dwóch Jacków i podróże po Polsce bez końca? Oczywiście „Odnaleźć zaginione”! Jacek Dzik i Jacek Łokaj przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz, zaglądają tam, gdzie historia zostawiła swoje ślady, i wyciągają z ziemi oraz zakamarków niezwykłe artefakty – od pamiątek po potopie szwedzkim aż po przedmioty związane z II wojną światową.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)