Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie 29-latka
dodano: 22.04.2014Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 20 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów który podróżował bez uprawnień pojazdem marki Volkswagen Golf. Mężczyzna został ujęty przez obywatela i przekazany w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20.30 w miejscowości Szpica gm. Puchaczów. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.
Jak się okazało 29 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów zauważył jak na poboczu drogi zatrzymał się pojazd marki Volkswagen Golf. Jego uwagę zwróciło podejrzane zachowanie kierującego samochodem Mężczyzna podszedł do auta gdzie od kierującego poczuł silną woń alkoholu. Następnie o całym zdarzeniu poinformował policjantów.
Kierującym golfem okazał się 20 – letni mieszkaniec gm. Puchaczów. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili stróże prawa mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.
Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (656)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Co nas różni? - spotkanie przy kawie
dodano: 16.06.2026Zapraszamy Państwa na spotkanie – rozmowę o tym co nas różni w kontekście hasła 51. Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli: JEST PÓŹNO.
Zobacz materiałZaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
dodano: 22.06.2026Zapraszamy Państwa na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi - Święto Sportu Powiatu Zamojskiego organizowane przy wsparciu finansowym Powiatu Zamojskiego, które odbędą się w niedzielę (28.06) o godz. 11:00 na obiektach sportowych Gminy Adamów - stadion sportowy w Jacni. www.facebook.com/powzam
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 11.06.2026INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/
Zobacz materiałBezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
dodano: 25.06.2026Wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym pracowników można zapobiegać. Od czego zacząć? Na przykład od bezpłatnych szkoleń, na które zaprasza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Trwają zapisy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)