Święta Majowe Zamość
dodano: 22.04.2015Zapraszamy mieszkańców Zamościa oraz przebywających w naszym mieście gości do udziału w zbliżających się majowych świętach państwowych – Dniu Flagi RP oraz 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczną się 2 maja o godz. 11.00 w sali Consulatus zamojskiego ratusza wykładem otwartym płk. Marka Kwietnia na temat protokołu flagowego. Uroczyste podniesienie flagi państwowej RP w asyście honorowej przedstawicieli służb mundurowych rozpocznie się na Rynku Wielkim o godz. 12.00. Zapraszamy również do udziału w II Ogólnopolskim Biegu Wokół Twierdzy Zamość, który wystartuje z amfiteatru zamojskiego o godz. 10.30.
Uroczystości związane z obchodami 224. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpocznie Msza Święta w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.00. Manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim rozpocznie się o godz. 11.00. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość (godz. 12.00) wykład na temat bogactwa ideowego Konstytucji 3 Maja wygłosi dr Jacek Feduszka. Również podczas sesji z koncertem kameralnym wystąpi Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.
Aktualności
więcej-
"Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
- Tymczasowy areszt dla 19-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego
- Pijany 42-latek uciekał busem przed policyjną kontrolą
- Jedno wiem, mam zginąć. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce
- W Zamościu powstaje nowe boisko
- Wypadek podczas zbioru wiśni
- Umowa podpisana, plac budowy przekazany. Ulica Mokra do przebudowy
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki
Komentowane Aktualności
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Zderzenie auta z quadem (4)
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (313)
- Korowód Kultur (3)
- Dziękuję i życzę (1685)
- Mandat 1000 zł i 10 punktów dla 39-latki (2)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (12)
- 90-latek wjechał w tył toyoty (2)
- Dziękuję i życzę (1685)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Książnica Zamojska zaprasza na Letnią Czytelnię Książki i Prasy
dodano: 08.07.2026Już od najbliższego piątku – 3 lipca aż do 30 sierpnia – ponownie ruszamy z Letnią Czytelnią Książki i Prasy! Namiot z używanymi książkami oraz naszymi wydawnictwami znajdziecie na Rynku Solnym.
Zobacz materiałNordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
dodano: 23.06.2026Prezydent Miasta Zamość oraz Klub Seniora 60+ działający przy Zamojskim Domu Kultury zapraszają wszystkich seniorów do udziału w bezpłatnych spotkaniach nordic walking w Parku Miejskim.
Zobacz materiałJak organizacja zapasu opału wpływa na wygodę sezonu grzewczego?
dodano: 22.06.2026Wielu właścicieli domów poświęca sporo czasu na wybór urządzenia grzewczego, a znacznie mniej uwagi poświęca miejscu, w którym będzie przechowywane paliwo. To zaskakujące, bo właśnie organizacja zapasu opału często decyduje o tym, czy sezon grzewczy przebiega spokojnie, czy zamienia się w ciągłe uzupełnianie braków i walkę z bałaganem. Dobrze zaplanowane składowanie paliwa nie jest drobiazgiem technicznym. To element codziennego komfortu.
Zobacz materiałTymczasowy areszt dla 19-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego
dodano: 17.07.2026Sąd na wniosek śledczych zastosował tymczasowy areszt wobec 19-latka. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie w stanie nietrzeźwości tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł jego rówieśnik. Do zdarzenia doszło 13 czerwca 2026 roku na terenie gminy Wierzbica.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)