Lubelskie wydawnictwa wśród najlepszych w Polsce
dodano: 26.10.2015Dwie nowe publikacje, promujące turystykę w regionie lubelskim, zostały nagrodzone w ogólnopolskich konkursach towarzyszących jesiennym Targom Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu (15-17 października 2015r.).
Pierwszym z konkursów, współorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Międzynarodowe Targi Poznańskie, był XXIV Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Publikacje zgłoszone z całego kraju oceniało, w pięciu kategoriach, jury pod przewodnictwem prof. Krzysztofa R. Mazurskiego z Wrocławia, znanego geografa i krajoznawcy, autora wielu książek i przewodników turystycznych. Przegląd przygotowała Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie, a w dwudniowych pracach jury uczestniczyli przedstawiciele nie tylko Zarządu Głównego i Biblioteki PTTK, ale także Ministerstwa Sportu i Turystyki, Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawców, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Magazynu i Portalu Wydawca Unanie jury i drugą nagrodę w kategorii informatorów krajoznawczych i folderów zdobył informator turystyczny: „Lubelskie. Atrakcje turystyczne", opracowany i wydany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Publikacja, przygotowana w Departamencie Promocji i Turystyki UMWL, zawiera na 200 stronach informacje o najciekawszych miejscowościach regionu (26 wybranych - od Lublina, Zamościa i Kazimierza Dolnego po Szczebrzeszyn, Wojsławice, Wojciechów) oraz o atrakcyjnych dla turysty miejscach i obiektach, w tym m.in. muzeach, sanktuariach, budowlach obronnych, uzdrowiskach, parkach narodowych, ale również o wioskach i zagrodach tematycznych, rodzinnych parkach rozrywki i edukacji, czy o atrakcjach komunikacyjnych, jak nadwiślańska kolejka wąskotorowa i wiślana biała flota. Dużym atutem publikacji jest zilustrowanie tekstu wieloma zdjęciami (ponad 300) i wzbogacenie go aktualnymi danymi teleadresowymi, ułatwiającymi turyście kontakt i zaplanowanie terminu zwiedzania wybranych atrakcji.
Nasz informator to nie jedyna publikacja z regionu nagrodzona w XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Jury konkursu w kategorii mapy i atlasy uhonorowało drugą nagrodą lubelskie Wydawnictwo „Kartpol" za mapę: „Kraina rowerowa i inne szlaki turystyczne: Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy". rugim konkursem towarzyszącym Targom Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu był doroczny przegląd wydawnictw organizowany przez branżowy dwutygodnik „Wiadomości Turystyczne". Tu także Lubelskie znalazło się w gronie laureatów, zdobywając pierwsze miejsce i godło „Roża Regionów" - za informator „Rowerem przez Lubelskie. Szlaki regionalne". Publikację opracował i wydał lubelski „Kartpol" na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Mocną stroną informatora jest dokładny, przewodnikowy opis (z przejrzystymi mapami poszczególnych odcinków) pięciu regionalnych szlaków rowerowych: Lublin-Nałęczów-Kazimierz Dolny, Kazimierz Dolny-Kraśnik, Kraśnik-Zwierzyniec-Hrebenne, Lublin-Wola Uhruska, Janów Podlaski-Włodawa-Hrubieszów.
W tym samym konkursie „Wiadomości Turystyczne" uhonorowały wyróżnieniem także informator „Lubelskie. Atrakcje turystyczne".
Aktualności
więcej-
Będzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
- Bezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
- „Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
- Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem
- Szkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
- Jest plan na istotne zmiany w centrum Zamościa. Miasto zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach
- Kapele serc! W tym roku zagramy dla Gabrysia
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (346)
- Pożar domu w Tomaszówce (1)
- Nie dla masztu 5G (1)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (1)
- Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo (1)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów
dodano: 29.04.2026Około 6 km nowych ścieżek pieszo-rowerowych, 16 aktywnych przejść dla pieszych, 5 miejsc obsługi rowerów i infrastruktura dla cyklistów przy szkołach, a także elektryczne jednoślady udostępniane nieodpłatnie – to część zadań, jakie Miasto Zamość zrealizuje dzięki wysokiej, ponad 21-milionowej unijnej dotacji w ramach projektu, który pochłonie przeszło 27 mln zł. Projekt Zintegrowanego Systemu Elektromobilności MOF Zamościa realizowany jest wspólnie z gminą Zamość, ale zdecydowana większość inwestycji będzie wykonana na terenie miasta. Umowę o przyznaniu dotacji w wysokości 21 614 388,55 zl Rafał Zwolak, prezydent Zamościa podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego we wtorek, 28 kwietnia.
Zobacz materiałPotrącenie 14-letniej cyklistki
dodano: 11.05.2026W Zamościu 14-letnia rowerzystka wjechała na przejazd dla rowerów bezpośrednio przed jadący ul. Dzieci Zamojszczyzny pojazd m. Citroen. Kierujący autem nie zdążył zareagować. Cyklistka uderzyła w karoserię samochodu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie zasad oraz przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiałSpotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem
dodano: 20.05.2026Szanowni Państwo, w imieniu Koalicji Obywatelskiej zapraszamy na otwarte spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości, Prokuratorem Generalnym Waldemarem Żurkiem.
Zobacz materiałKAS i SG rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy za pomocą balonów meteorologicznych
dodano: 29.04.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej (NOSG) rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy z Białorusi. • Do przemytu wykorzystano 160 balonów metrologicznych. • Zatrzymano 34-letniego obywatela Białorusi, który kierował grupą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)