zamosc.tv

Król na rowerze

dodano: 29 kwietnia 2019, kategoria: Ogłoszenia

Trzej młodzi rowerzyści przejeżdżają przez przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerów. Jeden z nich „potrąca” prawidłowo idącą po przejściu pieszą, inny wjeżdża wprost pod jadący na zielonym świetle samochód. Tak w skrócie przedstawia się scenariusz spotu edukacyjnego, który wczoraj był kręcony w Zamościu na ul. Królowej Jadwigi.
To wspólna inicjatywa zamojskich policjantów, Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta w Zamościu. Scenariusz spotu został wyłoniony w drodze konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zamojskiego. 
 
W rolę aktorów wcielili się Justyna Sysło, uczennica ZSP nr 5 - autorka zwycięskiego scenariusza, Natalia Ciężak, uczennica ZSP nr 5, która wymyśliła najlepsze hasło promujące spot, uczniowie Medycznego Studium Zawodowego  w Zamościu oraz policjanci z zamojskiej komendy. Pomogły także lokalne media, dzieląc się swoją wiedzą oraz zawodowym doświadczeniem. W czasie realizacji projektu nad bezpieczeństwem aktorów i innych uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci z zamojskiej drogówki, którzy kierowali ruchem i informowali zainteresowanych o przyczynach chwilowych utrudnień.

Premierowa uroczysta emisja spotu odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu w dniu 29 kwietnia 2019 r. Tam również wyróżnienia i nagrody otrzymają uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie.

Oceń wideo:
Poleć znajomym:
Umieść wideo na stronie
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 11:01, 27 października 2019 przez: ss

Natalia Ciężak jest z ZSP Nr 1 :-) Zacytuj

dodano: 12:16, 01 maja 2019 przez: Rowerzysta

Brak kultury tak samo jak jeżdżenie po cmentarzu Zacytuj

dodano: 10:52, 01 maja 2019 przez: mieszkaniec

W Zamościu nie ma ścieżek rowerowych. Tego g**** nie można nazwać ścieżką rowerową, rafałku Zacytuj

dodano: 10:03, 30 kwietnia 2019 przez: 1

Jest ponad 20 km scieżek rowerowych w Zamosciu Zacytuj

dodano: 08:50, 30 kwietnia 2019 przez: mieszkaniec

W Zamościu nie ma ścieżek rowerowych. Zacytuj