zamosc.tv

Turystyczna Majówka w Zamościu

dodano: 07 maja 2015, kategoria: Ogłoszenia

Turystyczna Majówka w Zamościu
16 maja 2015 r. sobota
Program:
9.30 – 14.00 Konkurs plastyczny dla dzieci „Piękny Zamość” w Ziarnku Grochu (ul. Bazyliańska 7)
10.00 – „Zamość górą!” – krótka wycieczka na wieżę ratuszową. Usłyszycie kilka interesujących historii o Zamościu, będzie też chwila na zrobienie paru ciekawych zdjęć. (grupa I)
10.30 – Muzeum Sakralne Katedry i Dzwonnica – wejście do niezwykłego, pełnego eksponatów muzeum a dodatkowo wspinaczka na taras widokowy Dzwonnicy.
10.30 – „Szachy Świata” w Zamojskim Centrum Wystawowym – niezwykła kolekcja szachów ze wszystkich stron świata.
10.30 – Muzeum Fotografii pana Adama Gąsianowskiego – wizyta w pełnym pasji i fotografii miejscu.
10.30 – Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej – niezwykle interesujące muzeum, o którym mało kto wie.
10.30 – Trasa Turystyczna w Oficynach Ratusza – czyli Ratusz „od podstaw”
10.30 - „Zamość górą!” – krótka wycieczka na wieżę ratuszową. Usłyszycie kilka interesujących historii o Zamościu, będzie też chwila na zrobienie paru ciekawych zdjęć. (grupa II)
11.00 – „Miejsca pamięci w Zamościu” – zwiedzanie miasta z przewodnikiem (zapisy Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Ratuszu i Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w „Lunecie”)
11.00 - „Zamość górą!” – krótka wycieczka na wieżę ratuszową. Usłyszycie kilka interesujących historii o Zamościu, będzie też chwila na zrobienie paru ciekawych zdjęć. (grupa III)
11.30 – „Zamość Sarmacki” – zwiedzanie miasta z przewodnikiem Szlachcicem-Sarmatą, który opowie o Zamościu w czasach jego największej świetności
11.30 – „Zamość Baby Tour” – zwiedzanie miasta z przewodnikiem w stroju historycznym dla Małych Turystów i ich Rodziców.
11.30 – „Zamość i Panie Zamoyskie” – zwiedzanie miasta z przewodnikiem w stroju historycznym, który opowie o Zamościu i niezwykłych losach pań Zamoyskich… „nieznośnych babach” i „paniach pięknego rozsądku”.
11.30 – „Zamość dla początkujących” – tradycyjne zwiedzanie miasta z przewodnikiem, niemniej na pewno będzie bardzo interesująco.
11.30 - „Zamość górą!” – krótka wycieczka na wieżę ratuszową. Usłyszycie kilka interesujących historii o Zamościu, będzie też chwila na zrobienie paru ciekawych zdjęć. (grupa IV)
12.00 – Wszystkie grupy spotykają się na Rynku Wielkim aby wysłuchać hejnału
14.00 – Zakończenie zwiedzania na plateau Bastionu VII, dla uczestników będzie przygotowane ognisko, dla dzieci przejażdżki konne i drobne upominki.
14.30 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Piękny Zamość” i "Zamość od szczegółu do ogółu", wręczenie nagród (Plateau Bastionu VII)
16.00-17.00 – Rozpoczęcie Zamojskiej Nocy Muzeów, na którą w imieniu Muzeum Zamojskiego w Zamościu serdecznie zapraszamy!
Uwaga!!! Wstępy i zwiedzanie jest BEZPŁATNE! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Rezerwacji można dokonać mailowo: turystykazpasja@gmail.com W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru kontaktowego oraz wybranych atrakcji, na które chcecie się Państwo zapisać! W mailu zwrotnym podamy miejsce spotkania.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość
Organizator: Stowarzyszenie Turystyka z Pasją
Współorganizatorzy: Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Miasto Zamość, Zamojskie Centrum Wystawowe „Szachy Świata”, Muzeum Fotografii pana Adama Gąsianowskiego, Parafia Katedralna pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, Muzeum Techniki Drogowej i Mostowej, Zbyrczyk - Obóz Wojskowy w Nadszańcu.

Oceń wideo:
Poleć znajomym:
Umieść wideo na stronie
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz