zamosc.tv

38-latek z 14 listami gończymi

dodano: 17 stycznia 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie wpadł 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku podczas odbioru sprzętu RTV, na zakup którego wyłudził kredyt w jednym z banków. Jak ustalili policjanci, 38-latek dokonał wyłudzenia pieniędzy wykorzystując dane innej osoby. W dodatku, mężczyzna poszukiwany był 14 listami gończymi wydanymi przez kilka prokuratur na terenie kraju za popełnione przestępstwa gospodarcze. Dziś zostanie przekonwojowany do aresztu śledczego, bo do odsiadki ma 2 lata pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 38-latka doszło wczoraj na jednej z ulic miasta. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zatrzymali go w momencie, kiedy odbierał przesyłkę w postaci telewizora. Jak ustalili funkcjonariusze, na jego zakup w systemie ratalnym wyłudził kredyt w jednym z banków w Lublinie. Do tego celu posłużył się sfałszowanym dokumentem zawierającym dane innej osoby.
Policjanci znaleźli przy nim także telefony komórkowe, kilka kart SIM i sfałszowane dokumenty. Mundurowi zabezpieczyli również 2 tys. zł gotówki.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz