zamosc.tv

Kolejny raz pieszy potrącony na przejściu

dodano: 17 stycznia 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

To już piąty w tym roku wypadek w naszym powiecie z udziałem osoby pieszej. Tym razem na ulicy Lwowskiej kierowca pojazdu marki Volkswagen potrącił idącego po oznakowanym przejściu dla pieszych 63-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Lwowskiej w Zamościu w godzinach przedpołudniowych. Kierujący pojazdem marki Volkswagen, 29-letni mieszkaniec gminy Rachanie jadąc od strony Kalinowic w kierunku ul. Partyzantów potracił 63-letniego mieszkańca Zamościa, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-latek tuż przed potrąceniem mężczyzny omijał samochód ciężarowy, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego znajdującego się na pasach. 63-latek z obrażeniami ciała karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego volkswagenem, wynik wskazał 0,00 mg/l. Przeprowadzono również badanie pieszego, on również był trzeźwy.
Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym w trakcie omijania pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, kierującemu volkswagenem policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka go jeszcze odpowiedzialność przed Sądem.    
Jest to już piąte zdarzenie w tym roku z udziałem pieszego odnotowane w powiecie zamojskim. Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o rozsądek oraz ostrożność na drodze. Pamiętajmy, że okolice przejść dla pieszych to miejsca, gdzie należy  w sposób szczególny skupić się na jeździe. Apelujemy również do pieszych. Przed wejściem na pasy upewnijmy się, czy oby na pewno wszyscy kierujący widzą nas i mają zamiar ustąpić nam pierwszeństwa.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 22:44, 17 stycznia 2018 przez: Diak

Za wypadki związane z omijaniem przed przejściem sąd powinien cofać uprawnienia. Zacytuj

dodano: 22:42, 17 stycznia 2018 przez: Diak

Powinno się także zatrzymać dowód rejestracyjny - niesprawny abs. Zacytuj