Godzina dla Ziemi
dodano: 23.03.201824 marca o godzinie 20:30, miliony ludzi na całym świecie zgaszą światła na symboliczną godzinę, aby dać wyraz troski o przyszłość naszej planety. Na liście miast i instytucji, które zadeklarowały udział w tegorocznej akcji jest również Zamość.
Na stronie WWF Polska możemy przeczytać o akcji Godzina dla Ziemi WWF, która polega na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę, w trosce o naszą Planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych, w tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Ratujmy serce Karpat” i dotyczyć będzie ochrony Puszczy Karpackiej. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Opowiadamy się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń.
W sobotę o godzinie 20:30, w Zamościu zostanie wyłączone oświetlenie: Ratusza Miejskiego w Zamościu,Terenów pofortecznych: Bastion II i parking od ul. Męczenników Rotundy, Bastion III i tereny do ul. Podgroble, Park Miejski,Wartownia wraz z przyległymi parkingami i mostem do Bramy Szczebrzeskiej.
Marek Gajewski - Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (289)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
dodano: 14.05.2026Hrubieszowscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie ewentualnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 4-latka. Chłopiec niepostrzeżenie wyszedł z domu bez ubrania i poszedł do pobliskiego sklepu. Tam pracownicy oraz klienci sklepu otoczyli go opieką. Policjanci poinformowali o zdarzeniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Sąd Rodzinny i Nieletnich. Prowadzone postępowanie wyjaśni wszelkie okoliczności tej spawy.
Zobacz materiałNowe ekologiczne autobusy już jadą do Zamościa
dodano: 16.04.2026Pierwszych osiem będzie w bazie do końca tego tygodnia, w kolejnym dojedzie jeszcze sześć. I wtedy we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu będzie już komplet 14 nowych, elektrycznych autobusów. Wszystkie są w barwach miasta – żółto-czerwone.
Zobacz materiałZamość potrzebuje nowych, tanich mieszkań. Władze miasta pracują nad tym, by ten cel osiągnąć
dodano: 22.04.2026Zatrzymanie młodych ludzi w Zamościu, stworzenie warunków, dzięki którym stać by ich było na kupno własnego mieszkania – to jeden z priorytetów władz miasta. Prace nad tym trwają od początku kadencji.
Zobacz materiałNapromieniowana waluta na zakup auta
dodano: 17.04.2026Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce zawrócili obywatelkę Ukrainy, która przenosiła prawie 10 tys. dolarów. W pliku był banknot, którego promieniowanie kilkaset razy przekraczało naturalne tło. Kontrola radiometryczna to jedno z ustawowych zadań SG i prowadzona jest na granicy nieprzerwanie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)