zamosc.tv

Utrudnienia na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin

dodano: 27.04.2018

W związku z rozpoczętymi 23 kwietnia br. pracami remontowymi na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku (remont nawierzchni bitumicznej) występują utrudnienia w płynności odpraw samochodów ciężarowych na kierunku wyjazdowym z Polski. Jak informuje wykonawca robot, Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych, remont może potrwać do końca maja br.

Jednocześnie przypominamy, że od kilku miesięcy po stronie ukraińskiej w Jagodzinie prowadzone są prace budowlane związane z instalacją urządzenia rtg do prześwietlania pojazdów ciężarowych, co również ogranicza przepustowość przejścia na kierunku wyjazdowym z Polski (w Jagodzinie wyłączona jest część pasów ruchu).
Utrudnienia w przekraczaniu granicy mogą być szczególnie odczuwalne w okresie weekendowym, kiedy odnotowywana jest znacznie większa niż w dni poprzednie liczba przewozów towarowych.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań, by utrudnienia na przejściu Dorohusk-Jagodzin były jak najmniej odczuwalne dla kierowców, jednak prowadzone po obu stronach granicy prace remontowe i modernizacyjne oraz znacznie ograniczona przepustowość przejścia nie pozwalają na szybkie rozładowanie kolejki pojazdów oczekujących na odprawę.
Apelujemy do przewoźników, by w najbliższych tygodniach rozważyli przekraczanie granicy z Ukrainą przez inne przejścia (Hrebenne, Korczowa, Medyka).Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz