zamosc.tv

II miejsce wywalczyli policjanci reprezentujący lubelski garnizon Policji

dodano: 30.04.2018

II miejsce wywalczyli policjanci reprezentujący lubelski garnizon Policji w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody odbyły się w Łomży, a o tytuł najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Naszą drużynę reprezentowali st. sierż. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek. To oni okazali się bezkonkurencyjni w rowerowej sztafety biathlonowej, jednak ostatecznie, po dwóch dniach sportowych zmagań zajęli II miejsce.

Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych, które rozegrały się w Łomży pod koniec minionego tygodnia zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Łomży przy wsparciu organizacyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży.
O tytuł najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju.
W trakcie tych sportowych zmagań rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one test wiedzy zawodowej oraz  trzy konkurencje praktyczne: udzielanie pomocy przedmedycznej, wyścig patroli rowerowych i rowerową sztafetę biathlonową.
Podczas symulowanej sytuacji udzielania pomocy przedmedycznej policjanci z patroli rowerowych w ciągu 8 minut musieli  prawidłowo ocenić zdarzenie, właściwie wykonać czynności zabezpieczające, a także należycie ocenić funkcje życiowe oraz czas, w jakim zadania zostaną zrealizowane. 
Z kolei w wyścigu rowerowym drużyny miały do pokonania trasę 21 km uwzględniającą różnorodność podłoża terenu oraz zmienne warunki atmosferyczne. Natomiast  w rowerowej sztafecie biathlonowej zawodnicy mieli do pokonania rowerami pętlę crossową o długości około 600 metrów. Następnie policjanci wjeżdżali na wyznaczone stanowiska strzeleckie i oddali po 5 strzałów do tarczy biathlonowej.
Lubelski garnizon Policji reprezentowali policjanci z KMP w Lublinie – w składzie st. sierż. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek.
 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz