zamosc.tv

„Wydmuchał” ponad 3 promile

dodano: 17 maja 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

3 promile alkoholu w organizmie miał 44-latek, którego policjanci zastali śpiącego za kierownicą opla. Zgłoszenie o jadącym najprawdopodobniej pijanym kierowcy policjanci otrzymali wcześniej od innego użytkownika dróg. Obudzony przez stróżów prawa 44-latek tłumaczył mundurowym, że skończyło mu się paliwo, dlatego się zatrzymał, a potem usnął. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma w dodatku orzeczony prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2020 roku.

Wczoraj po godz. 9 do dyżurnego bychawskiej policji zatelefonował mężczyzna. Zgłaszający poinformował, że jadący przez Wolę Gałęzowską kierowca opla najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Z jego relacji wynikało, że ten kierowca dosyć często „łapie pobocze”.
Kiedy we wskazane miejsce pojechali policjanci z patrolu, zastali opisywany pojazd, który stał już na poboczu drogi. Za kierownicą auta siedział, a konkretnie spał mężczyzna. Policjanci obudzili go.
 Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gm. Zakrzówek. Już podczas rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Kiedy sprawdzili jego stan trzeźwości ten „wydmuchał” ponad 3 promile. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że jadąc do domu, po prostu zabrakło mu paliwa a potem zasnął w aucie.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz