zamosc.tv

Nowe drogi w Lubelskiem. Zobacz kto dostał pieniądze

dodano: 13 czerwca 2018, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa, na której wojewoda przedstawił listę samorządów, które otrzymają wsparcie z rządowego programu na rzecz rozwoju konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. - W województwie lubelskim zostały zgłoszone wnioski z gmin i powiatów na łączną kwotę dofinansowania ok. 250 mln zł., a dysponowaliśmy kwotą ok. 38 mln - podkreślił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Zobacz wideo z konferencji https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/?ref=bookmarks
 
- Jesteśmy w stanie zabezpieczyć tymi 38 mln zł potrzeby 15% tych, którzy w szybkim tempie przygotowali wnioski i je złożyli. Na liście podstawowej znajduje się 30 podmiotów, 4 powiaty i 26 gmin. Za te środki uda się wybudować ok. 50 km dróg, blisko 30 gminnych i 20 powiatowych – dodał wojewoda, który zaznaczył także, że są to drogi niezwykle ważne, na które gminy i powiaty nie uzyskiwały nigdy dotacji zewnętrznych, jak np. powiat parczewski i gmina Podedwórze.
 
- Pod względem ilości pozyskanych zasobów finansowych, 38 mln z tych 500 mln,  jesteśmy na trzecim miejscu w kraju pod względem środków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jeśli chodzi o obszar województwa na pierwszym miejscu – podsumował wojewoda.Jak zapewnił, nie są to jedyne fundusze, jakie województwo lubelskie otrzyma w najbliższym czasie. Już jesienią ma zostać uruchomionyu specjalny fundusz dróg lokalnych, w którym na woj. lubelskie przypadnie ok. 400 mln zł.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz