zamosc.tv

Zatrzymani i aresztowani

dodano: 25 czerwca 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Kryminalni z KWP w Lublinie i KMP w Chełmie zatrzymali czterech mężczyzn pod zarzutem dokonania rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Do tych przestępstw doszło w powiecie chełmskim. Sprawcy wdarli się do kilku domów i grożąc pozbawieniem życia okradli właścicieli z pieniędzy i kosztowności. Wszyscy zatrzymani to ob. Ukrainy w wieku od 17- 35 lat. W miniony weekend mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu, który zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Wszyscy czterej zatrzymani mężczyźni to obywatele Ukrainy - mieszkańcy obwodu wołyńskiego  w wieku 17, 18, 20 i 35 lat.
Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy pod osłoną nocy w różnych konfiguracjach osobowych dwukrotnie w maju a także w minionym tygodniu wykorzystując sen domowników wdarli się na teren kilku prywatnych posesji. Siłą obezwładnili i skrępowali zaskoczonych mieszkańców. Działanie sprawców cechowała bezwzględność. W stosunku do swoich ofiar posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, by wymusić wskazanie ukrytych pieniędzy. Ich łupem padły nie tylko spore ilości gotówki, lecz także  inne kosztowności, jak biżuteria, sztućce, monety kolekcjonerskie itp.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 23:42, 25 czerwca 2018 przez: SMD

Dalej śmiało zatrudniajcie do pracy śmieci z ukrainy... Zacytuj