zamosc.tv

Zarzuty kradzieży pieniędzy z parafii

dodano: 23 kwietnia 2019, źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Zarzuty kradzieży pieniędzy z jednej z zamojskich parafii usłyszeli dwaj mężczyźni i ich znajoma w wieku 34-36 lat. W Wielką Sobotę przyszli do kościoła po dary żywnościowe, a kiedy je otrzymali, z portfela leżącego na plebanii zabrali jeszcze pieniądze. Łupem złodziei padło prawie 4 tys. zł. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży pieniędzy z terenu jednej z zamojskich parafii rzymskokatolickich dyżurny policji został poinformowany w sobotnie popołudnie. Policjanci ustalili, że do kradzieży doszło pod  nieobecność proboszcza. Osoby przebywające wtedy na terenie kościoła, zrelacjonowały, że do plebanii weszły trzy osoby, które przyszły  pod pretekstem odebrania od proboszcza darów żywnościowych. Potrzebujący otrzymali paczkę.  Z uwagi na swoją nietrzeźwość, szybko jednak zostali poproszeni o opuszczenie kościoła.
Kiedy proboszcz wrócił na plebanię, zauważył, że w portfelu brakuje należących do parafii pieniędzy. Łupem złodziei padło w sumie blisko 4 tys. zł.   
Niespełna godzinę po zgłoszeniu, jeden z podejrzewanych o kradzież, 34-letni mieszkaniec Zamościa znalazł się w rękach policjantów. W czasie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 11:20, 18 maja 2019 przez: Do X

Była pomoc. Byli nietrzeźwi ale posiłek dostali. To była zwykła kradzież i za to powinna być surowa kara. Nie dorabiaj ideologii. Zacytuj

dodano: 09:57, 18 maja 2019 przez: X

A gdzie ta pomoc potrzebującym? Dla proboszcza 4tyś to nic Zacytuj

dodano: 16:37, 23 kwietnia 2019 przez: grubo

Dziwne. Nie było proboszcza , był portfel. Kto zarządza i sprowokował ludzi do kradzieży? Zacytuj