zamosc.tv

Zamość na trasie „Objazdu mickiewiczowskiego – wzorem Reduty”

dodano: 12 listopada 2019, źródło: zdk.zamosc.pl

Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl ”Dziady – Noc Druga” w wykonaniu Teatru Wierszalin.
Przedstawienie w reżyserii Piotra Tomaszuka powstało na podstawie trzeciej części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Zamość znalazł się na trasie „Objazdu mickiewiczowskiego – wzorem Reduty” zorganizowanego przez Teatr Wierszalin z partnerami z instytucji kultury Polski wschodniej.

„Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Podlaskiego”.
W Zamojskim Domu Kultury odbędą się dwa spektakle 13 listopada: godz. 11.00 (bilet: 15 zł) i 18.00 (bilet: 20 zł). Kup bilet>>>
O projekcie
„Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty”
Jedenaście miast w czterech województwach wschodniej Polski, trzy spektakle i jedna idea: ukazać młodym ludziom piękno żywego słowa Adama Mickiewicza – tak w skrócie można opisać cykl prezentacji Teatru Wierszalin realizowany jesienią tego roku pod hasłem „Objazd mickiewiczowski – wzorem Reduty”.
Projekt nawiązuje do idei upowszechniania teatru i kultury polskiej, jaka przyświecała wyprawom organizowanym w dwudziestoleciu międzywojennym przez Redutę – pierwsze polskie laboratorium teatru. Zespół, stworzony przez Juliusza Osterwę i Mieczysława Limanowskiego, pioniersko postawił sobie za cel dotrzeć do miast i miasteczek całego kraju z najlepszymi spektaklami, opartymi na polskich tekstach. Pierwszą wyprawę odbył w 1924 roku na Kresach Wschodnich.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz