zamosc.tv

Przyjdź i oddaj krew. 14 listopada zbiórka w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

dodano: 12 listopada 2019, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

W czwartek, 14 listopada br., w godz. 8-13 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbędzie się zbiórka krwi. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich pracowników urzędu, ale też mieszkańców województwa, którzy mogą i chcą pomóc. Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Jak oddać krew? To bardzo proste. Wystarczy, że ukończyłeś 18 rok życia, ważysz minimum 50 kg, cieszysz się dobrym zdrowiem, nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną oraz nie chorujesz na żadną chorobę przewlekłą, aktualnie nie występują u ciebie uczulenia i nie przyjmujesz z tego powodu leków, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych ani endoskopii, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonywano u Ciebie akupunktury, tatuaży, przekłucia uszu lub innych części ciała, w ostatnim czasie nie przechodziłeś leczenia stomatologicznego, nie przyjmowałeś narkotyków, w ostatnim czasie nie pobierałeś szczepień ochronnych, nie przechodzisz aktualnie żadnej infekcji oraz nie przyjmujesz i ostatnio nie przyjmowałeś żadnych leków, nie spożywałeś alkoholu dzień wcześniej i w dniu oddania krwi. Kobieta nie może oddawać krwi w czasie trwania miesiączki i przez trzy dni po jej zakończeniu. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zapytaj lekarza RCKiK.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz