zamosc.tv

„Biznes bez barier” w zamojskiej uczelni

dodano: 18 listopada 2019

„Biznes bez barier” to hasło konferencji, która odbyła się dziś w Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Wiedza studentów spotkała się tu z wiedzą praktyków administracji.

Konferencja była częścią Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz obchodów 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wzięli w niej udział studenci, przedsiębiorcy i przedstawiciele urzędów. - Nasza uczelnia kształci młodych ludzi na kierunkach praktycznych, co wymaga współpracy z firmami i instytucjami, między innymi z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ta konferencja to dla studentów wgląd w praktykę, okazja do poszerzenia wiedzy – wyjaśnia cel wydarzenia rektor Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski. Reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości zaprezentowali podczas konferencji kilka referatów na temat prowadzenia biznesu, elektronicznych usług administracji publicznej i ubezpieczeń społecznych.
Wykład o systemie ubezpieczeń społecznych i historii ZUS wygłosił także dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju dr hab. Zbigniew Wasąg, ponieważ konferencja wpisuje się w obchody 85-lecia powstania Zakładu. - Przy tej okazji wyróżniliśmy instytucje, które z nami na co dzień współpracują: przedstawicieli przedsiębiorców i nauki oraz urzędy – dodaje Zbigniew Wasąg. Wyróżnienia od ZUS otrzymali szefowie siedmiu zamojskich instytucji: Uczelni Państwowa im. Szymona Szymonowica, Urzędu Skarbowego, delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, zamojskiego oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz