zamosc.tv

Podrabiane zegarki zatrzymane na granicy

dodano: 12 lutego 2020

95 zegarków – najprawdopodobniej podróbek znanych światowych marek – ujawnili  funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Dołhobyczowie.

Do zdarzenia doszło 9 lutego 2020 r. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dołhobyczowie poddali szczegółowej kontroli wjeżdżający z Ukrainy samochód marki Opel Vivaro.
W bagażu podręcznym, a dodatkowo także pod odzieżą wierzchnią podróżującej pojazdem 34-letniej obywatelki Ukrainy funkcjonariusze ujawnili 95 zegarków znanych światowych firm.
Kobieta wyjaśniła, że towar otrzymała od nieznanej osoby na Ukrainie i miała go tylko przewieźć do Polski. Za tę „przysługę” miała otrzymać 100 USD.
Czasomierze nie posiadały opakowań, metek ani żadnych certyfikatów autentyczności. W związku z czym istnieje duże prawdopodobieństwo, że są to towary podrobione.
W związku z popełnionym przez podróżna przestępstwem funkcjonariusze wszczęli przeciwko niej postępowanie. Na poczet przyszłej kary kobieta wpłaciła 5 tys. zł.
 
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz