Koncert Promenadowy na Rynku Wodnym
dodano: 02.07.2020NAMYSŁOWIACY POWRACAJĄ Z KONCERTAMI PLENEROWYMI
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu powraca do działalności artystycznej. Namysłowiacy przygotowali dla swoich Słuchaczy cykl koncertów plenerowych na Rynku Wodnym. Pierwszy już w najbliższą sobotę, 4 lipca o godzinie 17:00.
Podczas koncertu pt. „Klasyka Inaczej” Namysłowiacy pod batutą Dyrektora Tadeusza Wicherka zaprezentują fragmenty znanych utworów klasycznych, m.in. Koncert fortepianowy a-moll Edvarda Griega, Tańce połowieckie Aleksandra Borodina. Nie zabraknie także współczesnych aranżacji Zbigniewa Małkowicza, m.in. Suity dla dzieci oraz Marsza napisanego przez Tadeusza Wicherka.
Dzięki połączeniu klasycznych utworów i współczesnych aranżacji, pierwszy lipcowy koncert plenerowy Orkiestry będzie okazją do świetnego spędzenia lipcowego wieczoru na Rynku Wodnym.
Ze względu na wymagania i przepisy, które nakłada na instytucje kulturalne prawo, wejście na teren koncertu będzie możliwe po pobraniu darmowej wejściówki oraz oświadczenia, które trzeba uprzednio wypełnić. Należy wziąć ze sobą maseczkę bądź przyłbicę ochronną. Teren wydarzenia będzie odpowiednio oznaczony i zabezpieczony, a Orkiestra zapewni środki do dezynfekcji rąk.
Wejściówki na najbliższy koncert wraz z oświadczeniami można pobrać w biurze Orkiestry
od czwartku, 02 lipca, od godziny 12:00.
Kolejne koncerty odbędą się w soboty 11, 18 i 25 lipca, także o 17:00.
Więcej informacji dotyczących działalności artystycznej Orkiestry podczas stanu epidemii znajduje się na stronie: namyslowiacy.pl/covid oraz na stronie Fb: fb.com/namyslowiacy.
Serdecznie zapraszamy!
Bartłomiej Wojnarowski
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Organizacja i marketing / Organization & Marketing Assistans
Aktualności
więcej-
XVI Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Zamościu
- Kurs JATA - przepustka "z cywila" do Wojsk Specjalnych
- Policjantki chciały pomóc kierującemu osobówką. Za kierownicą siedział 15-latek
- Wypadek na hulajnodze elektrycznej w Krasnymstawie
- Mimo że są zagrożone, przemyt nimi nadal kwitnie
- Kino przyjazne sensorycznie
- Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
- „Dobry Start” z ZUS od lipca
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (113)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (10)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
„Dobry Start” z ZUS od lipca
dodano: 02.07.2026Rodzice i opiekunowie uczniów mogą już składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną, czyli świadczenie „Dobry Start”. Dofinansowanie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 20.06.2026.INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/ XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026" odbędzie się w dniach 13-19 lipca.
Zobacz materiał„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
dodano: 30.06.2026Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
Zobacz materiałPijany 28-latek kierujący Audi uciekał przed policyjną kontrola!
dodano: 05.06.2026Za niezatrzymanie do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 28-letni kierujący Audi. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów jadąc „pod prąd” jedną z tyszowieckich ulic. Po kilkukilometrowej próbie ucieczki został zatrzymany. Jak się okazało w organizmie miał promil alkoholu. Mundurowi już teraz zatrzymali mu prawo jazdy i zabezpieczyli auto. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)