zamosc.tv

Zamiast telefonu drewniane płyty

dodano: 10 lipca 2020, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Coraz chętniej korzystamy z opcji zakupów w Internecie. To niewątpliwa wygoda i ułatwienie w codziennym życiu. Jednak tak jak w świecie realnym tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta i pomimo uiszczenia opłaty nie otrzymamy ani wymarzonego towaru, ani zwrotu pieniędzy. Taka właśnie sytuacja spotkała 32-latkę, która zamiast telefonu komórkowego otrzymała ...drewniane płyty.

Wczoraj do policjantów zgłosiła się 32 letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która padła ofiarą oszustwa podczas internetowych zakupów. Kobieta postanowiła kupić telefon komórkowy oferowany do sprzedaży na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych. Po kilku dniach otrzymała zamówioną przesyłkę. Niestety  okazało się że zamiast telefonu w pudełku znajdują się cienkie płyty drewniane a kontakt ze sprzedającym się urwał.
Policjanci poszukują oszusta i apelują o zachowanie ostrożności podczas zakupów online. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad aby zminimalizować ryzyko stania się ofiarą tego przestępstwa:

-Pamiętajmy, aby kierować się zasadą ograniczonego zaufania;
-Korzystajmy tylko ze sprawdzonych portali aukcyjnych, czytajmy regulaminy stron i sklepów;
-Sprawdźmy sprzedawcę. Ustalmy od kiedy posiada on konto, jakie są o nim opinie i komentarze;
-Sprawdźmy czy sprzedający podaje swój adres i telefon oraz czy można się z nim skontaktować.
-Zaniepokoić powinna nas sytuacja, w której dane tele-adresowe sprzedawcy lub sklepu są zagraniczne, szczególnie jeśli jest to kraj egzotyczny;

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz