zamosc.tv

Obchody wybuch Powstania Warszawskiego w Lublinie

dodano: 31 lipca 2020

W sobotę 1 sierpnia w Lublinie odbędą się obchody upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego i Akcję „Burza” na Lubelszczyźnie. Wezmą w nich udział kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji organizacji zajmujących się upamiętnianiem historii. Do udziału zaproszeni są również wszyscy ci, którym na sercu leży pamięć o tamtych wydarzeniach.

Program:
1 sierpnia, sobota
* g. 17: dźwięk syren, odegranie hymnu narodowego RP, powitanie uczestników uroczystości, wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów na płycie Pomnika Nieznanego Żołnierza i zapalenie zniczy;
* g. 17.45: przejazd zamówionym autobusem z przystanku MPK Plac Litewski na przystanek KUL;
* g. 18.00: msza św. w intencji Powstańców Warszawskich oraz uczestników Akcji „Burza” poległych, zmarłych i żyjących, z udziałem pocztów sztandarowych, w kościele cywilno-wojskowym przy Alejach Racławickich 20;
* g. 19.00: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wojskowych i powstańczych z Orkiestrą Wojskową w Lublinie, plac przy kościele.
Zaśpiewaj z nami pieśni Powstańców Warszawskich
Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących uczcić pamięć Powstańców Warszawskich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, wojskowych i powstańczych. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna będzie Orkiestra Wojskowa w Lublinie. Dla wszystkich chcących dołączyć do wspólnego śpiewu przygotowane będą śpiewniki oraz mała niespodzianka.
1.08.2020
g. 19.00
Plac przy Kościele Garnizonowym, Al. Racławickie 20, Lublin
Prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z walką z epidemią COVID19.
Wstęp wolny
Organizatorzy:
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie Marcin Krzysztofik
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu w Lublinie
Lubelskie Środowisko Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej

Dawid Florczak
asystent prasowy
Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz